از وزرا پیگیر امور حقوق شهروندی هستیم

به گزارش اعتماد نو، شهیندخت مولاوردی درباره آخرین اخبار حوزه حقوق شهروندی با بیان این‌که «در آستانه رونمایی از منشور حقوق شهروندی هستیم» ادامه داد: طبیعتا در چارچوب سازوکارهای اجرایی که در منشور حقوق شهروندی پیش‌بینی شده اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام خواهیم داد.
وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای اولین بار رئیس‌جمهور زمان صدور احکام وزرای کابینه دوازدهم پیوستی نیز همراه احکام‌شان به وزرا ارائه دادند که یکی از مهمترین بندهای این پیوست تاکید بر اجرای منشور حقوق شهروندی بود.
وی تصریح کرد: براساس تاکیدات رئیس‌جمهور باید از وزرا گزارش‌هایی دریافت کنیم و آن‌ها را به شخص رئیس‌جمهور ارائه دهیم.
دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی همچنین گفت: در تلاشیم تا اعتماد نو به نقل از برنامه ملی اقدام را طراحی کنیم. این اعتماد نو به نقل از برنامه اکشن پلنی است که در همه جای دنیا طرح آن مرسوم است. براساس این اعتماد نو به نقل از برنامه همه مدیران و روسا در چارچوب مشخص شده تکلیف خود را می دانند و جلوی موازی‌کاری‌ها گرفته می شود. متاسفانه در برخی موارد شاهدیم که بعضی دستگاه‌ها برای یک امر واحد موازی کاری می کنند در حالیکه با یک اعتماد نو به نقل از برنامه ریزی می شود جلوی این موضوع را گرفت.
وی تصریح کرد: از سوی دیگر وجود چنین اعتماد نو به نقل از برنامه‌ای باعث شده تا ما شخص دقیقی برای ارزیابی فعالیت‌ها نداشته باشیم. در حالی که می شود عملکرد دستگاه‌ها را ارزیابی کرد.بر این اساس ما امیدواریم تا ۴ سال آینده وضع بهتری داشته باشیم.

گفت‌وگوی ملی باید بین ملت و حاکمیت شکل بگیرد
هم اکنون بخوانید

منبع: دیده بان ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + بیست =

دکمه بازگشت به بالا