دستگاه‌ها برای رفع آلودگی هوای تهران با یکدیگر هماهنگ نیستند

به گزارش اعتماد نو، محسن علیجانی با اشاره به وضعیت آلودگی هوای تهران در بیان راهکارهایی برای رفع این معضل گفت: در جنوب غرب استان تهران مناطقی داریم مانند منطقه ملارد که نیاز به شن‌ریزی و کاشت نهال دارد. ضمن اینکه کارخانه‌های اطراف تهران هم باید ساماندهی شوند.
وی افزود: در مورد استفاده از سوخت‌هایی که آلایندگی ایجاد می کنند وزارت نفت باید تلاش کند تا شبکه حمل و نقل ریلی و اتوبوسرانی هم در داخل تهران و هم شهرستان‌های اطراف گسترش یابند.
نماینده مردم تهران در مجلس همچنین بیان کرد: هفت میلیون نفر در شهرستان‌های تهران ساکن هستند که روزانه سه میلیون نفر به تهران مراجعه می کنند. در واقع بعضی از این شهرستان‌ها مانند خوابگاه شده‌اند لذا باید اقداماتی انجام شود تا آمدوشد از طریق وسایل حمل و نقل عمومی انجام شود.
این نماینده مجلس یادآور شد: حدود دو میلیارد دلار مصوبه برای توسعه مترو پیش‌بینی شده بود که اجرایی نشد. لذا باید دستگاه‌های مختلف با یکدیگر هماهنگ باشند تا بتوانیم توسعه شبکه ریلی و مترو را به پیش ببریم و وزارت نفت حتما در این زمینه می تواند کمک کند.
علیجانی در پایان گفت: به نظر می‌رسد امروزه یکی از مشکلات ما در سطح کشور و استان تهران این است که دستگاه‌های اجرایی با یکدیگر هماهنگ نیستند. در حالیکه همه باید هم جهت و هماهنگ به سمت حل مشکلات بروند.

منبع: دیده بان ایران

مراسم چهلمین روز ارتحال سید محمود دعایی برگزار می‌شود
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

دکمه بازگشت به بالا