امام خمینی(ره) اصلاح‌طلب بود

به گزارش اعتماد نو، شهاب‌الدین بیمقدار با اشاره عدم همراهی تعدادی از اعضای «لیست امید» با این فراکسیون پس از ورود به مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: شخصاً به‌خاطر حمایت همین جوانان و اصلاح‌طلبان و به‌واسطه حضورم در «لیست امید» موفق به ورود به مجلس شدم و در این فراکسیون نیز عضویت دارم.

امام خمینی (ره) اصلاح‌طلب بود

وی افزود: در جریان انتخابات مجلس دهم در تبلیغاتم نوشتم که اصلاح‌طلبم و از آبی که ستارخان نوشیده‌اند، نوشیدم. در ستادم پیامی که آقای خاتمی خطاب به مردم آذربایجان برای حضور در انتخابات داده بودند را قرائت کردم و در دانشگاه‌ها نیز هربار که پرسیدند که اصلاح‌طلبی چیست، گفتم که امام خمینی اصلاح‌طلب بود. گفتند چرا این‌چنین دیدگاهی دارم. گفتم کسی که گل در تفنگ سرباز می‌گذارد، اصلاح‌طلب است.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تبریز در مجلس دهم ادامه داد: در روزهای انقلاب که درگیری مختصری با نیروی هوایی ارتش شاه به‌وجود آمد، حضرت امام (ره) فوراً پیغام دادند که حق تیراندازی و کشتن هیچکس را ندارید و اگر مقاومت کردند هم به پایین‌تنه‌شان شلیک کنید.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در زمان انقلاب، افسر وظیفه بوده و به‌دستور امام پادگان را ترک کرده است، تاکید کرد: در درگیری‌های میدان امام حسین (ع) حتی به یک نفر تیراندازی نمی‌کردیم. این امام اصلاح‌طلب بود.

نطفه جریان اصلاحات درپی پیام امام به مجلس دوم بسته شد

بی‌مقدار در توضیح نحوه ایجاد و تشکیل جریان اصلاحات گفت: نطفه جریان اصلاحات در مجلس دوم و درپی پیغام حضرت امام (ره) بسته شد. در آن زمان جریان خط‌امامی تشکیل شد که آقای خاتمی و هاشمی از جمله این افراد بودند.

رئیس جمهور یک ساعت از وزرای پیشنهادی در مجلس دفاع می کند
هم اکنون بخوانید

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با بیان این‌که همه این مسائل را در جریان انتخابات به مردم گفته است، خاطرنشان کرد: هنوز هم پای حرفم ایستاده‌ام و معتقدم اگر اصلاح‌طلبی را به‌درستی تبیین کنیم و به‌سمت تشکیل احزاب اصلاح‌طلب فراگیر برویم، نظام با اقتدار به مسیر خود ادامه می‌دهد.

مردم در انتخابات مجلس دهم به لایه‌های سوم و چهارم اصلاحات هم اعتماد کردند

وی در واکنش به این سوال که چرا با این وجود، همواره به چشم اپوزیسیون به جریان اصلاحات نگاه می‌شود، گفت: این رویکردی اشتباه است و اتفاقاً نه‌تنها تاثیری در پیشبرد اهداف اصلاحات ندارد، بلکه مردم را بیشتر جذب این جریان می‌کند. در همین انتخابات مجلس دهم، لایه سوم و چهارم اصلاح‌طلبان موفق به اخذ تایید صلاحیت شدند و اصلاح‌طلبان با همین نیروها لیست انتخاباتی تهیه کردند اما مردم به همین افراد هم اعتماد کرده و به آن‌ها رای دادند.

عده‌ای در سطوح پایین نگاه منفی خود درباره اصلاحات را به مقامات ارشد نسبت می‌دهند

عضو فراکسیون امید مجلس در عین حال تصریح کرد: واقعیت این است که نگاه حاکمیت به اصلاح‌طلبان این‌طور نیست؛ در واقع بخشی از حاکمیت چنین دیدگاهی دارد و به‌عنوان مثال قطعاً مقام معظم رهبری چنین نگاهی به اصلاح‌طلبان ندارند و نگاه‌شان مثبت است. با این همه، عده‌ای در سطوح پایین‌تر حرف‌ها و دیدگاه‌های خود را به مقامات ارشد نظام نسبت می‌دهند و این درحالی است رهبری همواره به شورای نگهبان توصیه کرده که با دقت و رعایت مرّ قانون عمل کند.

پرونده‌سازی مخالفان اصلاحات برای کاندیداهای انتخاباتی

نماینده اصلاح‌طلب مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اتفاقاً شورای نگهبان نیز رویکردی قانونی دارد و بر اساس قانون عمل می‌کند. گاهی برخی مخالفان جریان اصلاحات برای اصلاح‌طلبان پرونده‌هایی ایجاد می‌کنند که بعضاً منجر می‌شود به اینکه به‌دلیل زمان اندک تعداد زیاد متقاضیان، اشتباهاتی رخ دهد.

خواستار برقراری روابط مثبت با ایران هستیم
هم اکنون بخوانید

بیمقدار در پایان با اشاره به نظارت مجلس بر انتخابات شوراها گفت: در همین انتخابات بارها شاهد بودم که پرونده‌های جزئی برای برخی کاندیداها منجر به بروز مشکلاتی می‌شد که البته ما با دقت تمام مانع از تاثیرگذاری موارد غیراصولی در روند تایید صلاحیت‌ها شدیم.

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − ده =

دکمه بازگشت به بالا