کارنامه مثبت بانک ملی ایران در واگذاری اموال و املاک مازاد و تملیکی

به گزارش اعتماد نو، محمد رضا حسین زاده در گفت و گو با روابط عمومی بانک ملی ایران اظهار کرد: با توجه به تأکیدات رئیس جمهور و ابلاغ قانون کاهش ۳۳ درصدی بنگاه داری سالانه بانک ها، همه بانک های دولتی کارگروه هایی را برای واگذاری و فروش این شرکت ها تشکیل دادند اما به علت مسائل اقتصادی و رکود بازار ملک و زمین، این کار در بین بانک های دیگر به کُندی پیش می رود.

وی با اشاره به این که بانک ملی ایران در نیمه نخست امسال ۸۳ نوبت مزایده های سراسری و استانی برگزار کرده است، افزود: در مدت زمان یاد شده ۸۹ فقره از املاک مازاد و ملکی در اختیار بانک به ارزش بالغ بر۵۳۴ میلیارد ریال تعیین تکلیف و واگذار شده است.

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان این مطلب تصریح کرد: در مدت ۱۸ ماه اخیر در مجموع این بانک با برگزاری ۲۶۱ نوبت مزایده سراسری و استانی تعداد ۲۶۴ فقره از املاک مازاد و تملیکی در اختیار بانک را واگذار و به فروش رسانده است.

وی افزود: مجموع املاک مازاد و تملیکی فروش رفته بانک ملی ایران در یکسال ۹۵ و شش ماه ابتدای سال ۹۶، به ارزش بالغ بر حدود یک هزار و ۵۶۸ میلیارد ریال بوده است.

وی در ادامه به واگذاری املاک تملیکی بانک اشاره کرد و گفت: هم اکنون حدود دو هزار فقره از املاک تملیکی به ارزش ۱۵ هزار و ۳۰۱ میلیارد ریال در اختیار بانک ملی ایران است که به مرور و طی تشریفات قانونی در معرض فروش و واگذاری قرار خواهد گرفت.

توسعه زیرساخت ارتباطی کنتورهای هوشمند و اینترنت اشیا کلید خورد
هم اکنون بخوانید

دکتر محمد رضا حسین زاده به وضعیت بازار مسکن و ملک پرداخت و ادامه داد: در سال‌های گذشته وضعیت بازار مسکن و ملک موجب شد که بانک‌ها نتوانند به راحتی بخشی از اموال خود به ویژه در بخش مسکن و ساختمان را واگذار کنند، اما تلاش برای واگذاری املاک مازاد از اولویت‌های بانک ملی ایران است که در این زمینه نگاه ویژه و اقدامات قابل توجه و مطلوبی انجام شده و در حال انجام است.

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا