تا پیش از مشخص شدن سرنوشت حریری، میشل عون استعفای او را امضا نخواهد کرد

منابع آگاه اعلام کردند که رئیس جمهوری لبنان تا زمانی که سرنوشت نخست وزیر این کشور مشخص نشود، استعفای او را امضا نخواهد کرد.

به گزارش اعتماد نو، منابع در مصاحبه با سایت اینترنتی النشره اعلام کردند که میشل عون، رئیس جمهوری لبنان تا زمانی که سرنوشت سعد حریری، نخست وزیر مستعفی این کشور مشخص نشود و وی به بیروت بازنگردند، استعفای او را امضا نخواهد کرد.

منابع افزودند، پاسخ‌هایی که داده خواهد شد، روند تعامل سیاسی درخصوص تشکیل دولت جدید و یا عدم تشکیل دولت را مشخص می‌کند.

منابع آگاه گفتند، عبداللطیف دریان، مفتی لبنان با کاردار سفارت عربستان در لبنان دیدار کرد تا از درست بودن اظهاراتی مبنی بر بازداشت حریری یا حبس خانگی او اطلاع کسب کند.

پیشتر وئام وهاب، وزیر سابق لبنانی در توییتی اعلام کرد: من از دولت لبنان می‌خواهم تا امنیت بازگشت سعد حریری به کشور را تامین کند و من تاکید دارم که این شخص بازداشت شده است و پس از اینکه دوست او، التویجری بازداشت شد، حریری نیز مورد بازجویی قرار گرفت.

از سوی دیگر، “مجتهد” که اطلاعاتی را درخصوص خاندان حاکم در عربستان منتشر می‌کند، اعلام کرد علت استعفای سعد حریری از منصبش این بود که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان تمایل داشت تا حریری را در عربستان نگه دارد تا اموال او را تحت تصرف خود درآورد.

وی همچنین خاطرنشان کرد که حریری پس از دیدار اخیرش با علی اکبر ولایتی خرسند و خوشبین بود.

مجتهد تاکید کرد صحبت‌هایی مبنی بر تلاش برای ترور حریری درست نیست.

منبع: ایسنا

تأکید نوری مالکی بر احترام به دموکراسی در عراق
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

دکمه بازگشت به بالا