تامین سالانه ۳ درصد از بودجه آموزش و پرورش توسط شهرداری تهران

به گزارش اعتماد نو، شهربانو امانی، عضو شورای شهر تهران با اشاره به وجود خشونت در مدارس گفت: در عموم آگاهی‌های فرزندان ما به واسطه سیستم تربیتی که در جامعه ایرانی وجود دارد، کسب می‌شود. زمانی که فرهنگ ما در زمینه‌هایی چون فرهنگ خانواده، فرهنگ اجتماع، رسانه ملی، شبکه‌های ماهواره‌ای و حتی فرهنگ مدارس دچار مشکل باشند، ما با تداعی منفی آن‌ها در فرزندان خود مواجه خواهیم شد.

او آمار خشونت‌ها را نشان دهنده مواردی دانست که فرزندان ما از جامعه و محیط زندگی خود دریافت می‌کنند و افزود: مهدکودک‌ها، دبستان‌ها و دبیرستان‌ها زیر نظر آموزش و پرورش قرار دارند. آموزش مسئولیت پذیری در خانواده، جامعه و آگاهی فرزندان ما از حقوق خود از نکات حائز اهمیت در قبال آن‌ها هستند. زمانی که فرزندانمان را نسبت به حقوق خود آگاه نمی‌کنیم و به آن‌ها یاد نمی‌دهیم که آرزو داشته باشند، دیگر چه انتظاری باید از آن‌ها داشته باشیم؟

این عضو شورای شهر با اشاره به ماهیت وظایف شورای شهر ادامه داد: شورای شهر تهران وظیفه سیاستگذاری، نظارت و هدایت در شهر را برعهده دارد. بر همین اساس طی جلساتی میزبان رئیس آموزش و پرورش تهران بوده‌ایم و تلاش کردیم در این جلسات از مشکلات و نیازهای این نهاد شهری آگاه شویم.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری تهران می‌تواند سالانه تا ۳ درصد از بودجه آموزش و پرورش را تهیه کند. باید توجه داشت که بخش اجرایی در دست شهرداری است و آموزش و پرورش باید اعتماد نو به نقل از برنامه های خود را در اختیار شورای شهر قرار دهد تا این نهاد بتواند در کمیسیون مربوطه، این اعتماد نو به نقل از برنامه ها را بررسی و مورد ارزیابی قرار دهد.

روایت ساکنان خانه‌های اطراف زمین نشست‌کرده مولوی از روزهای بی‌خانمانی‌
هم اکنون بخوانید

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 5 =

دکمه بازگشت به بالا