ضرورت تسریع در تصویب لایحه تابعیت فرزندان از مادران ایرانی

به گزارش اعتماد نو، معصومه ابتکار به همراه تعدادی از معاونان و مدیران معاونت رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی حاضر و گزارشی از عملکرد و اعتماد نو به نقل از برنامه های دولت دوازدهم در حوزه زنان و خانواده را ارایه کرد.

در این جلسه اقدامات صورت‌گرفته در زمینه‌های سیاستگزاری، آموزش، بهداشت، ورزش، اشتغال و کارآفرینی، همچنین توجه به آسیب‌ها و نگاه ویژه به زنان سرپرست خانوار مطرح شد.

ابتکار تلاش‌ها برای همکاری‌های بین بخشی و نیز همکاری با قوه قضاییه مورد تاکید قرار داد و گزارش فعالیت‌های بین‌المللی و ۹ بازدید استانی از آغاز به کار در دولت دوازدهم تاکنون را تشریح کرد.

وی با اشاره به ضرورت تسریع در تصویب لوایحی مانند تابعیت فرزندان از مادران ایرانی و پدران خارجی و لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان، خواستار حمایت مجلس شورای اسلامی به خصوص کمیسیون اجتماعی از پیشنهادات در این زمینه‌ها و حمایت از بودجه معاونت شد.

در این جلسه نمایندگان حاضر به ارایه نظرات و طرح مباحث لازم پرداختند.

سهیلا جلودارزاده، نحوه تحقق بند ت ماده ۸۰ قانون اعتماد نو به نقل از برنامه ششم را جویا شد که در توضیح، پیگیری مجدانه آن از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و سازمان اعتماد نو به نقل از برنامه و بودجه کشور، مورد تاکید قرار گرفت.

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

رویکردهای توسعه نیازمند بازبینی و اصلاح است
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا