مقابله با فعالیت‌های مخرب ایران فراتر از سپاه خواهد بود

معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا با طرح ادعاهایی بی‌اساس و خصمانه علیه کشورمان گفت که مقابله با فعالیت‌های مخرب ایران فراتر از سپاه پاسداران خواهد بود و واشنگتن سازمان‌های مرتبط دیگر را نیز هدف تحریم قرار خواهد داد.

به گزارش اعتماد نو، سیگال ماندلکر معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی روز دوشنبه در یک سخنرانی در نشست لابی صهیونیستی آیپک در واشنگتن به طرح ادعاهای بی‌اساس و خصمانه آمریکا علیه کشورمان پرداخت و مدعی شد که ایران منطقه را بی‌ثبات و از گروه‌های تروریستی همچون حزب‌الله، حماس، طالبان و گروه‌های شبه نظامی در عراق، سوریه، بحرین و یمن حمایت می‌کند و تمامی این اقدامات را از طریق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام می‌دهد.

وی در ادامه گفت که هدف استراتژی جدید دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران مقابله با همین فعالیت‌ها است و در این میان، وزارت خزانه‌داری نقشی کلیدی خواهد داشت تا استراتژی رئیس‌جمهور اجرایی کند.

معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا افزود: مقابله با فعالیت‌های مخرب ایران فراتر از سپاه پاسداران است. ما همچنان به هدف قرار دادن سازمان‌هایی که با نهادهای تحت کنترل سپاه داد و ستد دارند و از تروریسم حمایت می‌کنند، ادامه می‌دهیم.

ماندلکر همچنین گفت: ما به مسوول دانستن ایران طبق طرح اقدام خود در گروه ویژه اقدام مالی ادامه می‌دهیم و اگر این کشور به تعهدات خود عمل نکند از گروه ویژه اقدام مالی خواهیم خواست تا اقدامات تنبیهی را مجددا وضع کند.

این مقام آمریکایی با ادعای اینکه تا زمانی که ایران دست از حمایت ترویسم برندارد، باید در فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی بماند، گفت که آمریکا در تمامی این کارهای مهم با متحد بزرگش یعنی اسرائیل همکاری خواهد کرد.

دستور عمل جدید آمریکا برای تسریع اخراج‌ها و افزایش شروط پناهندگی
هم اکنون بخوانید

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا