طرح نفتی وزیر کشور آمریکا برای مقابله با برنامه موشکی ایران

وزیر کشور آمریکا با ادعای این‌که «ایران یک تهدید است»، گفت که طرحی برای کاهش سود نفتی و مهار اعتماد نو به نقل از برنامه موشکی ایران دارد.

به گزارش اعتماد نو پایگاه خبری واشنگتن اگزمینر اعلام کرد : رایان زینک، وزیر کشور آمریکاروز جمعه در یک سخنرانی در بنیاد هریتیج گفت که طرح انرژی دولت آمریکا با کاهش سوددهای نفتی ایران به رسیدگی به اعتماد نو به نقل از برنامه موشکی ایران کمک خواهد کرد.

وی با طرح ادعاهایی علیه کشورمان گفت: من درباره ایران نگران هستم. من نگران توسعه موشک‌های بالستیک قاره پیما و ظرفیت‌های هسته‌ای‌شان هستم.

زینک در ادامه ادعاهای خود ایران را یک تهدید جدی خواند و تصریح کرد: بهتر است برای مقابله با ایران از لحاظ قتصادی، و نه فقط نظامی گزینه‌های نیز داشته باشیم.

این مقام آمریکایی مدعی شد واشنگتن با نفوذ اقتصادی خود قادر است تمامی قطره‌های نفت خامی که ایران تولید می‌کند را جایگزین کند و سلطه انرژی، بخشی از آن است.

بنا به گزارش واشنگتن اگزمینر، آمریکا به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گاز طبیعی و نفت خام در جهان تبدیل شده است که سبب شده این کشور وابستگی کمتری به نفت خاورمیانه داشته باشد.

این پایگاه خبری آمریکایی در ادامه گزارش خود ادعا کرد که این ابزار فشار به واشنگتن امکان صادر کردن نفت خام بیشتر برای کاهش خرید از کشورهایی همچون ایران در بازار نفت را می‌دهد.

منبع: ایسنا

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی ساقط کردن پهپاد حزب‌الله لبنان شد
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − یک =

دکمه بازگشت به بالا