اجازه تاسیس یک کشور براساس اصول طایفه‌‌ای و نژادی را نمی‌دهیم

به گزارش اعتماد نو، السومریه خبر داد: «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق گفت : ما در نزدیکی پیروزی علیه گروه تروریستی داعش قرار داریم که با توطئه تجزیه عراق و وحدت موجود در کشور مواجه شده‌ایم.

وی تاکید کرد: این طرح براساس اصول طایفه‌ای و نژادی بوده و ما از دعوت به دوره تاریکی شگفت‌ زده‌ شده‌ایم.

العبادی تصریح کرد: ما شهروندان کُرد خود را رها نخواهیم کرد و اجازه یک کشور بر اساس اصول طایفه‌ای و نژادی را نخواهیم داد.

وی با بیان پرسشی مطرح کرد: درآمدهای نفت صادر شده از اقلیم کردستان به کجا می رود و چرا حقوق کارکنان این منطقه را پرداخت نمی کنند؟ بیشتر مشکلات اقلیم کردستان داخلی بوده به بغداد ارتباطی ندارد.این مشکلات با دعوت به جدایی از عراق تشدید خواهد شد.

العبادی افزود: پول های نفت اقلیم کردستان که معادل یک چهارم پول نفت عراق است، کجا رفته و چرا پرداخت حقوق ها متوقف شده است؟ از مسئولان اقلیم کردستان باید درباره پول های نفتی که فروخته اند سوال شود. چرا پول های نفت اقلیم کردستان به یک حساب مشخص واریز نمی شود؟ نباید اموال عمومی به دارایی افراد و احزاب تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: اربیل بهانه استقلال را برای خودداری از صدور آمارهای مشخص از درآمدهای نفتی مطرح می کرد. مشکلات کردستان تشدید خواهد شد و کشورهای همسایه و جامعه جهانی به آن کمک نخواهند کرد.

العبادی اضافه کرد: موضع خصمانه اقلیم کردستان باعث می‌شود تا از دریافت کمک های بین المللی محروم شوند. برگزاری یک طرفه همه پرسی نقض قانون اساسی عراق است و ما گام هایی را برای حمایت از وحدت عراق برمی‌داریم.

طرح تاریخی رژیم صهیونیستی برای کشورهای عرب حوزه‌ خلیج فارس
هم اکنون بخوانید

وی افزود: همه پرسی اقلیم کردستان را به رسمیت نمیشناسیم و با آن تعاملی نخواهیم داشت. امکان قرار دادن دیگران در برابر عمل انجام شده با توسل به زور وجود ندارد و چنین اقدامی شکست خواهد خورد همانطور که حزب بعث ناکام ماند.

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 7 =

دکمه بازگشت به بالا