انتشاری اخباری از تعویق همه‌پرسی استقلال کردستان عراق

خبرهایی منتشر شده مبنی بر اینکه اقلیم کردستان با طرح تعویق همه‌پرسی استقلال موافقت کرده است. با این حال شبکه روداو، وابسته به مسعود بارزانی در خبر فوری اعلام کرد اخبار منتشر شده در این زمینه صحت ندارد.

به گزارش اعتماد نو، برخی منابع رسانه‌ای کرد به نقل از معاون نخست‌وزیر اقلیم کردستان، اعلام کردند که دو حزب اتحادیه میهنی و حزب دموکرات با قبول پیشنهاد بین‌المللی، با تاخیر در برگزاری همه‌پرسی استقلال موافقت کرده‌اند.

این در حالی است که شبکه روداو وابسته به مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق اعلام کرده چنین توافقی میان دو حزب صورت نگرفته و همه‌پرسی در تاریخ معین آن یعنی دوشنبه ۲۵ سپتامبر برگزار می‌شود.

پاول طالبانی، فرزند جلال طالبانی و عضو حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق پیش‌تر اعلام کرده بود، این حزب و حزب دموکرات کردستان به ریاست مسعود بارزانی، با پیشنهاد آمریکا و پیشنهاد بین‌المللی برای به تعویق انداختن همه‌پرسی موافقت کرده‌اند. با این حال، منابع خبری گزارش داده‌اند که فرزند جلال طالبانی پست مربوط به این موضع‌گیری خود را در یکی از شبکه‌های اجتماعی حذف کرده است.

پس از این موضع‌گیری، حزب مسعود بارزانی اعلام کرد، هرگونه توافق را با حزب طالبانی برای توقف همه‌پرسی درمنطقه کردستان و کرکوک عراق تکذیب می‌کند.

خبرگزاری صدا و سیما نیز گزارش داد، به گفته منابع آگاه اقلیم کردستان عراق به زودی موضع نهایی خود را در خصوص برگزاری همه‌پرسی یا لغو آن به صورت رسمی اعلام خواهد کرد.

رئیس اقلیم کردستان عراق نیز اعلام کرد به زودی بیانیه‌ای درباره اظهارات پسر طالبانی در خصوص به تعویق انداختن همه‌پرسی صادر خواهد کرد.

اثر منفی رشد قیمت مسکن
هم اکنون بخوانید

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا