هنوز به گزینه قطعی برای تصدی وزارت علوم نرسیده‌ایم

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه هنوز به گزینه قطعی در خصوص وزیر علوم آینده نرسیده‌ایم، گفت: در حال بررسی گزینه‌های این وزارتخانه هستیم و به محض دستیابی به تصمیم نهایی نتیجه را به اطلاع عموم خواهیم رساند.

به گزارش اعتماد نو، دکتر نوبخت در حاشیه دومین روز اجلاس سراسری روسای دانشگاه‌ها ، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه‌ها و پارک های علم و فناوری، در جمع پایگاه خبریان در خصوص آخرین خبرها در خصوص بررسی معرفی گزینه وزارت علوم به مجلس گفت: هنوز گزینه‌های تصدی پست وزارت علوم در دولت قطعی نشده است. البته گزینه‌هایی که در حال حاضر مطرح هستند اما در مورد هیچ کدام از آنها به تصمیم نهایی نرسیده‌ایم.

وی در ادامه از افزایش ۱۹ درصدی بودجه آموزش عالی در سال جاری خبر داد و گفت: برای سال جاری بالغ بر ۷ هزار ۳۰۰ میلیارد تومان برای حوزه آموزش عالی و علم و فناوری بودجه در نظر گرفتیم که این میزان در مقایسه با سال ۹۵ با رشد ۱۹ درصدی مواجه بوده است.

وی همچنین تاکید کرد: در سال ۹۵ بیش از ۶۲۰۰ میلیارد تومان بودجه برای دانشگاه‌ها و حوزه علم و فناوری در نظر گرفتیم که خوشبختانه تمامی این مبلغ به صورت صد در صد تخصیص پیدا کرد.

دکتر نوبخت همچنین بر ضرورت اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی برای دستیابی به اهداف اعتماد نو به نقل از برنامه ششم توسعه تاکید کرد و گفت: به دلیل اهمیت و جایگاه علم و فناوری و نقش موثر آن در دانشگاه‌ها توجه ویژه‌ای توسط دولت به این حوزه صورت گرفته است ضمن اینکه انتظار داریم دانشگاه‌ها بتوانند متناسب به نیازهای اقتصادی در کنار توسعه کمی توسعه کیفی داشته باشند، رشته‌هایی را راه‌اندازی داشته باشند که متناسب با نیاز مردم باشد.

برجام تصمیم درستی بود
هم اکنون بخوانید

وی در پایان خاطر نشان کرد: لازم است دانشگاه‌ها با حرکت به سمت دانشگاه‌های کار آفرینی میزان وابستگی خود را به بودجه‌های دولتی را کاهش داده و بتوانند با اتکا به خود، دانشجویان کار آفرین را تربیت کنند که البته دولت در کنار توجه به مباحث علمی و آموزشی به مسائل ارزشی و اخلاقی نیز در دانشگاه ها اهمیت می‌دهد امیدواریم بتوانیم شاهد تحقق اعتماد نو به نقل از برنامه ششم توسعه در دانشگاه‌ها باشیم.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

دکمه بازگشت به بالا