ترامپ یک نژادپرست جنسیت‌گرای قلدر است

قائم‌مقام رهبر حزب لیبرال دموکرات انگلیس، دونالد ترامپ را “یک نژاد پرست جنسیت‌گرای قلدر” خواند و گفت امکان دیدار رسمی از انگلیس نباید برای وی فراهم شود.

به گزارش اعتماد نو، روزنامه ایندیپندنت نوشت:جو سویینسون، قائم مقام رهبر حزب لیبرال دموکرات انگلیس در کنفرانس سالانه این حزب گفت، ترزا می، نخست وزیر این کشور باید از دعوت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا صرف نظر کند.

وی همچنین علیه “سیاست‌های این فرد خشن” هشدار داد و از “فریادهای خشم‌آلود، احمقانه و ترامپ‌مانند” انتقاد کرد.

سویینسون اظهار کرد: ترامپ یک قلدر، یک جنسیت‌گرا و یک نژادپرست است. او از تحقیر جنسیتی بانوان به خود می‌بالد. او با بی‌رحمی یک پایگاه خبری را به خاطر ناتوانی‌اش به سخره گرفت، حقوق دگرباشان جنسی را نادیده گرفت و به عنوان کسی که به رک‌گویی معروف است، از یک نازی به عنوان یک “نازی” یاد نمی‌کند.

وی همچنین تصریح کرد: دولت محافظه‌کار انگلیس دعوت ترامپ برای دیدار رسمی از کشور را صحیح می‌داند، اما سخت در اشتباه است.

وی افزود: سیاست‌های این قلدر، حقوق بشر را پایمال می‌کند، تغییرات آب‌وهوایی را نادیده می‌گیرد و نفرت و تفرقه را مانند سم در جامعه می‌پراکند.

ترزا می پیشتر نیز به خاطر عدم انتقاد صریح و مستقیم و محکوم نکردن ترامپ بر سر ممنوعیت سفر مسلمانان و اظهاراتش در واکنش به خشونت‌های راستگرایان افراطی در شارلوتزویل ویرجینیا، با انتقاداتی مواجه شده بود.

سویینسون همچنین موضع نخست وزیر انگلیس را نشانه‌ ضعف این کشور پس از خروج از اتحادیه اروپا دانست.

وی گفت: در ناامیدی پس از خروج از اتحادیه اروپا، چقدر ساده ارزش‌هایمان را کنار خواهیم گذاشت تا از بروز فاجعه اقتصادی جلوگیری کنیم!

دعوت پوتین از اردوغان برای سفر به روسیه
هم اکنون بخوانید

این عضو حزب لیبرال دموکرات در انتقاد از “پوپولیست‌هایی” که “به راحتی با اظهاراتشان گروه‌های دیگر را قربانی می‌کنند”، گفت: شعارها و فریادهای خشمگینانه، احمقانه و به سبک ترامپ و (نایجل) فاراژ، هیچ مشکلی را حل نمی‌کند.

او با اشاره به تعهد حزب لیبرال دموکرات برای برگزاری همه‌پرسی دوم بر سرهر یک از توافق‌های بریگزیت که با بروکسل در خصوص آن مذاکره شده باشد، گفت: ما کاملا حق داریم تا برای خروج از بریگزیت مبارزه کنیم. خروج از اتحادیه اروپا دنبال کردن ارزش‌هایمان، محافظت از حقوق بشر، مقابله با بحران تغییرات اقلیمی و حل مشکلات جهانی را دشوار می‌سازد.

نخست وزیر انگلیس در ماه ژانویه و کمی پس از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به وی پیشنهاد داد تا دیداری رسمی از انگلیس داشته باشد. با این وجود همچنان تاریخی برای این دیدار مقرر نشده است.

بر اساس گزارش‌ها، در حالی که این مقام جمهوری‌خواه با حجم انتقادات زیادی در نظر اذهان عمومی بریتانیا مواجهه است، تمایل چندانی به این دیدار ندارد. با این وجود، وزرای دولت انگلیس تاکید کردند که در تلاشند تا زمان مناسبی را برای این سفر تعیین کنند.

ترزا می نیز گفت: ملکه به طور رسمی از رییس جمهور آمریکا دعوت کرده است. ترامپ این دعوت را پذیرفته و تنها تعیین تاریخ این دیدار و فراهم کردن تدارکات آن باقی مانده است.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − یک =

دکمه بازگشت به بالا