ارزیابی «نعمتی» از احتمال دیدار ظریف و تیلرسون در نیویورک

نماینده مردم تهران در مجلس گفت که تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا و یکی از اعضای گروه ۵+۱ است و احتمال دیدار با وزیر امور خارجه ایران وجود دارد.

به گزارش اعتماد نو، بهروز نعمتی در حاشیه مراسم ختم برادر سیدحسین مرعشی درباره نشست مجمع عمومی سازمان ملل و حضور رییس جمهوری و نمایندگان ایران در این نشست گفت: این جلسه بسیار خوب خواهد بود و فکر می‌کنم ظریف می‌تواند حرف های خود را به تیلرسون بزند.

وی افزود: باتوجه به مباحثی که مطرح است و نیز با توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه باید با همه کشورها به جز اسرائیل مذاکره کنیم، فکر می‌کنم برگزاری این جلسات حائز اهمیت خواهد بود.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین در پاسخ به سوالی درباره احتمال ایراد سخنرانی ترامپ علیه ایران گفت:‌ فکر می‌کنم چنین اظهارنظرها و سخنرانی‌هایی دیگر نتواند اثرگذار باشد چرا که دنیا ترامپ را می‌شناسد و مواضع ما نیز روشن و مشخص است.

سخنگوی هیات رییسه مجلس در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که آیا اعتماد نو به نقل از برنامه‌ای برای برگزاری جلسه ظریف و تیلرسون در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل وجود دارد؟ اظهار داشت: به هر حال این جلسه در حاشیه جلسه ۵+۱ اتفاق می‌افتد و قاعدتاً آقای تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا و یکی از اعضای گروه ۵+۱ است.

نعمتی همچنین درخصوص رایزنی اعضای مجمع نمایندگان استان تهران در مورد انتخاب گزینه اصلح برای استانداری تهران گفت: جلساتی برگزار شده و جلسات دیگری نیز برگزار خواهیم کرد.

وی درباره این‌که آیا به‌جز ۳ گزینه‌ای که پیش از این مطرح کرده بود، گزینه‌های دیگری نیز مورد بحث قرار گرفته‌اند، تصریح کرد: ظاهراً گزینه‌های دیگری نیز مطرح هستند. البته تا این لحظه مجمع نمایندگان تهران درباره هیچ‌کدام از گزینه‌ها به نتیجه قطعی نرسیده و لازم است بعد از بررسی‌های بیشتر اظهارنظر کنیم.

سازمان جهانی بهداشت: ادعاهای دروغ اسرائیل خطرناک است
هم اکنون بخوانید

نعمتی در پایان با اشاره به برگزاری جلسه فردا بعدازظهر کارگروه بررسی گزینه‌های استانداری تهران در مجمع نمایندگان استان تهران، از ادامه بررسی‌ها در این جلسه خبر داد.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا