درخواست ارایه گزارش از سانحه اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی ظرف ۳ روز آینده

در پی وقوع سانحه خودروی حامل دانش آموزان دختر اردوی فرزانگان استان هرمزگان که منجربه درگذشت و مصدومیت تعدادی از این عزیزان شد، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای، ضمن اعلام همدردی با خانواده‌های درگذشتگان این حادثه خواستار پیگیری سریع علل موضوع و رسیدگی به وضعیت مصدومان شد.

به گزارش اعتماد نو، متن پیام محمدمهدی زاهدی بدین شرح است:

«بسمه تعالی

انالله و  اناالیه راجعون

باعرض تسلیت و تأثر به مناسبت ضایعه درگذشت و مصدومیت جمعی از فرزندان عزیز ایران عزیز اسلامی، دانش آموزان نمونه و تلاشگر خطه هرمزگان که موجب تالم و اندوه بسیار گردید، ضمن آرزوی صبر برای خانواده های درگذشتگان، برای مجروحان و مصدومان این حادثه، از درگاه خداوند رحمان، بهبودی و شفای عاجل مسئلت می دارد.

بی تردید وقوع این حادثه و حوادثی از این نوع، منحر به تالمات جبران ناپذیر و آثار و ضایعات جدی برای یکایک مردم شریف جامعه می گردد و نیازمند تمهیداتی است که این کمیسیون به نمایندگی از ملت شریف، خواستار اجرای کامل آن می باشد:

۱_ از وزارت محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، انتظار رسیدگی فوری به وضعیت درمانی و مداوای مجروحان به ویژه مصدومان دچار نقص عضو، قطع عضو، یا قطع نخاع دارد.

۲_ از وزارت آموزش و پرورش و پلیس انتطار بررسی علت بروز سانحه و نیز دلایل افزایش ابعاد و تلفات ناشی از آن را دارد.

۳_ از مسئولان وزارت آموزش و پرورش انتظار حضور و دلجویی از بازماندگان و خانواده های داغدار درگذشتگان و نیز مجروحان حادثه و خانواده های آنان را دارد.

پیشنهاد مطهری به مذاکره کنندگان برجام
هم اکنون بخوانید

لازم است حداکثر ظرف سه روز گزارش کامل موارد فوق، شامل علل سانحه و اقدامات صورت گرفته به این کمیسیون ارائه گردد.

مجددا این ضایعه اندوهبار را به جامعه فرهنگیان و دانش آموزی کشور تسلیت عرض می نمایم. آرامش و علو درجات را برای آن گلهای پاک بوستان فرزانگی مسئلت می دارد.»

 

 

منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هجده =

دکمه بازگشت به بالا