گوترش امروز در سرزمین‌های اشغالی

معاون وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز (یکشنبه) گفت،‌ در جریان اولین سفر دبیرکل سازمان ملل به سرزمین‌های اشغالی درباره آنچه او تقویت نظامی حزب‌الله در لبنان توصیف کرد، بحث و رایزنی خواهد شد.

به گزارش اعتماد نو، خبرگزاری فرانسه اعلام کرد:  آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد عصر امروز برای دیدار با رهبران اسرائیلی و فلسطینی و سایر مقام‌ها وارد سرزمین‌های اشغالی می‌شود و این سفر تا چهارشنبه ادامه دارد.

این سفر در شرایطی انجام می‌شود که شورای امنیت درباره تجدید حکم عملیات صلحبانی در لبنان موسوم به یونیفل بحث و رایزنی می‌کند و انتظار می‌رود آن را ۳۰ اوت به رای بگذارد. نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد از فرمانده نیروهای صلحبان یونیفل انتقاد کرده و او را به چشم‌ بستن روی تسلیحات حزب‌الله متهم کرده است.

با این وجود استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد تاکید دارد: ما به کار این فرمانده اعتماد کامل داریم.

از سوی دیگر تزیپی هتوتوولی، معاون وزیر خارجه اسرائیل امروز مدعی شد: هیلی راست می‌گوید. نمی‌توانیم اجازه دهیم که این چشم‌پوشی ادامه پیدا کند. تقویت نظامی حزب‌الله در امتداد مرز لبنان با اسرائیل می‌تواند مساله اساسی در مذاکرات با گوترش باشد. او با رئیس اطلاعات ارتش دیدار می‌کند و در جریان وقایع قرار می‌گیرد. او همچنین با نخست‌وزیر دیدار خواهد داشت و اطمینان دارم که او با این احساس اینجا را ترک می‌کند که حکمی که به یونیفل داده شده در عمل اجرایی نمی‌شود.

علاوه بر این، انتظار می‌رود گوترش سه‌شنبه با رامی حمدالله، نخست‌وزیر فلسطین در رام‌الله مذاکره داشته باشد.

داعش از رژیم صهیونیستی عذرخواهی کرد
هم اکنون بخوانید

 

 

منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

دکمه بازگشت به بالا