«پورمحمدی» به عنوان مشاور رییس قوه قضاییه منصوب شد

در مراسم تودیع و معارفه وزیر دادگستری، حکم آیت الله آملی لاریجانی به آقای پورمحمدی به عنوان مشاور رییس قوه قضاییه توسط محسنی اژه‌ای ارائه شد.

به گزارش اعتماد نو، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در مراسم تودیع و معارفه وزیر  دادگستری گفت: در آستانه ورود به ماه ذی الحجه هستیم و امیدواریم برکات این ماه شامل همه ما باشد. من از همه حضار تشکر می‌کنم که قدم رنجه کردند و برای تقدیر از یک مدیر لایق و خدوم آمدند.

وی افزود: در نظام مقدس ما پذیرش مسئولیت شکر دارد و تحویل آن به نفر بعدی هم شکر دیگری دارد. در موقع اول باید شکرگزاری کرد که فرصت خدمت رسانی ایجاد شده و در مورد دوم باید شکرگزاری کرد که مسئولیت سنگین از دوش‌ مان برداشته شده است و به لحاظ مسئولیتی که در قبال مردم و نظام و تکالیف قانونی و شرعی بر عهده ما گذاشته می‌شود می‌طلبد تا انسان توسل بیشتری به خداوند داشته باشد تا بیش از پیش از الطاف خداوند بهره‌مند شود.

معاون اول قوه قضاییه یادآور شد: هر کدام از ما که تا دیروز مسئولیتی نداشتیم از امروز که مسئولیت یافته ایم باید بیش از پیش از خداوند و نماز و روزه بهره ببریم تا خداوند بیش از پیش پشت سرمان بوده و حافظ مان باشد.

محسنی اژه ای گفت: وزارت دادگستری و وزیر دادگستری در نظام جمهوری اسلامی تنها وزیری است که هر ۳ قوه در آن دخالت دارند و این پشتوانه بزرگی است، چنانچه رییس قوه قضاییه پیشنهاد می‌کند بعد رییس جمهور آن را بررسی و سنجش کرده و او را  به مجلس معرفی  می‌کند و در آنجا مجلسی ها صلاحیت او را مورد ارزیابی قرار داده و پس از اینها به او رای اعتماد می دهند.  از این لحاظ وزیر دادگستری پشتوانه مهم و محکمی دارد؛ زیرا سه رییس قوه او را پذیرفته و انتخاب کرده‌اند و آقای آوایی باید این موضوع را مغتنم شمرده و البته بداند که به همین میزان هم از وی بیشتر توقع کار و فعالیت دارند.

سپاه از ناملایمات نرنجد، نیروی انتظامی عقب نشینی نکند
هم اکنون بخوانید

وی با اشاره به مواد قانون اساسی در خصوص شرح وظایف وزیر دادگستری گفت: این وزارتخانه مسئولیت کلیه مسایل مربوط به روابط ۳ قوه را بر عهده دارد که کار فوق العاده سختی است. درست است که ما جزایر مستقل نیستیم ولی کار شاق و سختی است که یک وزیر بخواهد بین این ۳ قوه و ۳ نوع تفکر و سلیقه بیاید و روابط را افزایش دهد.

وی خطاب به آوایی گفت: از آقای آوایی  می‌خواهم روی این موضوع روابط بین قوا بیشتر تمرکز کرده و بررسی کنند که این رابطه‌ای که قانون اساسی در نظر گرفته چیست و اگر دستورالعملی هست آن را تقویت کند و اگر نیست نگاشته شده تا مشخص شود هر کدام از قوا چه انتظار به حقی می‌توانند از وزیر دادگستری داشته باشند.

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: به لحاظ حضور وزیر دادگستری در جلسات هیات دولت و جلسات مسئولان عالی قضایی و همچنین کمیسیون تخصصی مجلس، وزیر دادگستری بیشترین اطلاعات را دارد و باید بتواند با این حجم از اطلاعات روابط قوا را تعیین و تعمیق ببخشد.

وی افزود: همه ما مسئولین باید انقلابی باشیم و در جهت رفع مشکلات مردم با صلابت حرکت کنیم و بدانیم که از جمله وظایف همه ما این است که تلاش کنیم تا نظام کارآمد باشد.

وی افزود: پورمحمدی به عنوان مشاور رییس قوه قضاییه فعالیتش را ادامه می دهد.

 

 

منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هفت =

دکمه بازگشت به بالا