باید صدا و‌سیما و ائمه جمعه را از ورود به رقابت‌های سیاسی برحذر داشت

به گزارش اعتماد نو، غلامرضا ظریفیان در کنگره مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب با اشاره به پیروزی انقلاب در بهمن ۵۷ گفت: امام خمینی که ملت آگاهانه با او بیعت کردند، مقتضیات زمان را درست می‌فهمید و‌ میزان را رای ملت می‌دانست.

او به سرمایه عظیم انسانی انقلاب اشاره کرد و‌ گفت: با تکیه بر این سرمایه انسانی می‌توانیم به آرمان‌های انقلاب مثل آزادی و عدالت و توسعه پایدار برسیم.

ظریفیان افزایش باور دینی و مقابله با نگرش عقل ستیز و متحجرانه را از باورهای مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب برشمرد.

او توجه به محرومان را از اعتماد نو به نقل از برنامه‌های ایثارگران خواند و تاکید کرد: نمی‌خواهیم با اسم ایثارگری سوءاستفاده کنیم و می‌خواهیم این ظرفیت در راستای حل مشکلات کشور قرار بگیرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ما به عنوان مجموعه‌ای از ایثارگران، آمده‌ایم فرصتی مضاعف در جامعه ایجاد کنیم تا با بهره‌گیری از آموزه‌های دینی و بشری، چراغی در مسیر برای عبور از گردنه‌های تاریخی باشیم.

ظریفیان درباره دیدگاه‌های حزب درباره سیاست داخلی گفت: یک‌موحد در برخورد با پدیده‌های بشری آنها را نیازمند نقد می‌داند و‌ نقد هر دستگاهی، راهی به سوی کمال است

او مردم‌سالاری را اعتقاد اساسی انقلاب و امام و ایثارگران خواند و گفت تضمین حقوق شهروندی و‌ توجه به احزاب سیاسی که جامعه را ثبات دهد از دیگر رئوس اعتماد نو به نقل از برنامه ما در سیاست داخلی است. باید نهادهایی مثل صدا و‌سیما و‌ شورای نگهبان و ائمه جمعه را از ورود به رقابت‌های سیاسی بر حذر داشت. باید از دولت حمایت و آن را نقد بی طرفانه کرد و با این حمایت باید کارآمدی نظام را بالا برد.

علما به میان جوان‌ها بروند و گره‌های ذهنی آنها را باز کنند/کسانی که ذهن‌ و دل‌شان پر از امید است همه‌چیز را امیدبخش می‌بینند
هم اکنون بخوانید

ظریفیان درباره مواضع حزب در سیاست خارجی با انتقاد از عملکرد آمریکا گفت: این عرصه را باید از برخوردهای غیر مسىئولانه برحذر داشت و‌ یک صدا از سیاست خارجی ایران به گوش برسد. حتی با یک نیروی مسلح نمی‌توان به امنیت رسید. امنیت در گرو یک سیاست خارجی درست است

او گفت: تعداد محرومان در کشور قابل قبول نیست و باید در نظام تامین اجتماعی اعتماد نو به نقل از برنامه ویژه‌ای داشت. دین را باید از مروجان سطحی بازپس بگیریم.

 

 

منبع:اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − سه =

دکمه بازگشت به بالا