ابطحی: ترکیب تیم اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دولت ناهمگون است

یک عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی گفت که ترکیب تیم اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دولت دوازدهم ناهمگون است و رییس‌جمهور نمی‌تواند با این تیم مشکلات کشور را حل کند.

به گزارش اعتماد نو، محمدجواد ابطحی به عنوان مخالف کلیات کابینه دوازدهم در جلسه علنی نوبت صبح امروز مجلس، گفت: در حالی موافقان دولت از وجود اعتماد نو به نقل از برنامه ششم و اجرای آن توسط دولت سخن می‌گویند که بر اساس آمار تنها ۳۰ درصد اعتماد نو به نقل از برنامه پنجم اجرایی شده است. سوال این است که دولت چه عزمی برای اجرای اعتماد نو به نقل از برنامه ششم دارد؟

وی با بیان اینکه نگاه ما برای رای اعتماد به وزرا باید مبتنی بر هماهنگی بین معاونان رییس‌جمهور و وزرای معرفی شده باشد، گفت: آقای رییس‌جمهور پشت تریبون سخن از نبود فشار برای معرفی وزرا می‌کند آن هم در شرایطی که طبق اخبار و شنیده‌های ما، جناح‌های اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا به رییس‌جمهور فشارهایی وارد کرده‌اند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی با اشاره به اعتماد نو به نقل از برنامه دولت مبنی بر برقراری عدالت، گفت: این اعتماد نو به نقل از برنامه در حالی مطرح می‌شود که قرار بود یارانه ثروتمندان حذف شود که سوال ما این است چه مقدار از این یارانه‌ها حذف شده است؟ از طرف دیگر رییس‌جمهور صحبت از جوانگرایی در کابینه می‌کنند و مصداق آن را معرفی آقای جهرمی عنوان می‌نمایند، اما بحث ما تنها جوانگرایی نیست بلکه سخن از شکستن انحصار مدیریتی، فامیل بازی و خویشاوندسالاری است؛ آن هم نه فقط در سطح وزرا، بلکه مدیران و رده‌های پایین‌تر نیز باید چنین رویه‌ای داشته باشند که ما اخبار نگران‌کننده‌ای می‌شنویم.

واکنش معاون دادستان کل کشور به توئیت مهناز افشار و ارتباط آن با قتل طلبه همدانی
هم اکنون بخوانید

نماینده خمینی‌شهر در مجلس با این اعتقاد که تیم اقتصادی روحانی در دولت یازدهم موفق نبوده است، گفت: انتظار می‌رفت ترکیب پیشنهادی کابینه دوازدهم در بعد اقتصادی نیز دچار تحول اساسی می‌شد اما وزرای اقتصاد، صنعت، نفت و راه معرفی شده همگی نشان از آن دارند که قرار است مجددا سیاست واردات بی‌رویه کالا و عدم حمایت از تولید داخلی ادامه پیدا کند. این وضعیت به گونه‌ای است که اکنون ما رتبه اول واردکننده کالا از چین را داریم.

به گفته وی، به استناد آمار گمرک اجناسی همچون سنگ پا، قلوه سنگ، زیپ، بند شلوار، بیل و کلنگ به کشور وارد شده است یا اینکه در بخش مواد غذایی وزیر راه قراردادی را با بزرگ‌ترین کیترینگ خاورمیانه بسته است که پیام آن بسته شدن کارخانه‌های مواد غذایی است. این اتفاقات همه در شرایطی رخ می‌دهد که بر اساس گفته معاون وزیر صنعت، ۵۲۰۰ واحد صنعتی و تولیدی کوچک و متوسط تعطیل شده است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی با این اعتقاد که سیاست‌های دولت یازدهم باعث افزایش بیکاری، ادامه رکود، کاهش قدرت خرید، افزایش فقر و بیکاری تحصیل‌کردگان شده است، گفت: سوال ما این است که دولت دوازدهم برای جلوگیری از این شرایط و رفع این مشکلات چه اعتماد نو به نقل از برنامه‌ای دارد؟

این نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه سالانه ۵۰ هزار هکتار به بیابان‌های کشور افزوده می‌شود، گفت: ایران رتبه نخست در فرسایش خاک و برداشت را در دنیا دارد؛ آن هم در شرایطی که شاهد هجوم ریزگردها و خشک شدن تالاب‌ها هستیم. سوال ما این است که دولت دوازدهم برای مقابله با این معضلات چه تدابیری اندیشیده است؟

رییس سازمان انرژی اتمی به سید حسن نصرالله تسلیت گفت
هم اکنون بخوانید

منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا