شفافيت و پاكدستي محور برنامه های من است

به گزارش اعتماد نو، سيد محمدعلي افشاني، استاندار فارس ظهر امروز در نشست خبري با پایگاه خبریان تشريح اعتماد نو به نقل از برنامه هاي خود درباره شهرداري تهران پرداخت ، و با بيان اينكه شعار ما در شهرداري تهران شهر زيست پذير و شهروند مشاركت پذير است گفت : اين واژه جديدي است كه با اعتماد نو به نقل از برنامه ريزي دقيق با تطبيق نسبت به هزينه ها و درامدها بايد آن را محقق سازيم .
وي افزود : ابتدا بايد اهداف مشخص گردد و راهبردها براي رسيدن به ان اهداف نيز شناسايي شود و روش هاي اجرايي در ان نيز بصورت جز به جز تعيين گردد .
اين كانديداي شهرداري تهران با تأكيد بر اينكه بايد در شرايط بحراني هزينه كرد بهينه را مورد توجه قرار داد تصريح كرد: همواره بايد تلاش كرد در شهرداري با هزينه بهينه بيشترين راندمان إيجاد شود بنابراين نبايد گرفتاري هاي روزمره ما را در خود انقدر غرق كند كه از مسايل اصلي غافل شويم .
افشاني با اشاره به پروژه هاي عمراني هزينه بر خارج از الويت براي شهر تهران گفت : من به عنوان يك مهندس وقتي پل طبقاتي صدر ساخته مي شد رنج بسياري بردم چرا كه شاهد پايمال شدن حقوق شهروندي بودم كه براحتي مجيط ارام زنزگي شان را از دست داده اند و چه كسي پاسخگوي حقوق شهروندي است ؟!
افشاني رويكرد تبعيض محور براي إيجاد نقطه تعادل در تهران مهم زانست و گفت : من با تبيعض مخالف هستم ولي در اين مورد اتفاقا معتقدم كه بايد با تبعيض در خدمت رساني به كاهش فاصله زندگي شهري كمك كنيم .
وي عدم تعريف درست از تعامل ميان شورا و شهرداري را اسيب جدي دانست و گفت : بايد رابطه ميان شورا و شهرداري بازتعريف شود و شهردار به مردم و نمايندگانشان پاسخگو بايد باشد .
افشاني شفافيت و پاكدستي را محور اعتماد نو به نقل از برنامه هاي خود دانست و گفت : هر شهرداري كه در تهران بر مسند كار قرار گيرد بايد در ابتدا به بررسي عملكردهاي تخلفي بپردازد و أموال عمومي به شهروندان بازگردانده شود تا بتوانيم با فساد ستيزي و با نهادينه ساختن شفافيت و پاكدستي شهرداري را كارامد تر از گذشته كنيم البته من هرگز اقدامات گذشتگان را زير سوال نمي برم .
استاندار فارس خاطرنشان كرد: اگر از شهروندان درباره مهمترين دغدغه هايشان بپرسيم قطعا مساله ترافيك و الودگي هوا مهمترين دغدغه هاي ان ها خواهد بود كه بايد براي ان فكر أساسي و جدي كرد و اين جز مواردي است كه در متن اعتماد نو به نقل از برنامه ها با رويكرد تمركزي بدان مي پردازيم .
وي ارتقاء زيست پذيري شهر، توسعه پايدار و بازافريني فرهنگ و همچنين هوشمندسازي شهر را جز اولويت هاي اعتماد نو به نقل از برنامه هاي شهر تهران برشمرد و گفت : اجراي دقيق طرح تفضيلي بعد از بازنگري بايد مورد توجه قرار گيرد
افشاني با تأكيد بر اينكه بايد به مسايل شهري بصورت يكپارچه نگريست گفت: مردم بايد در جريان همه اعتماد نو به نقل از برنامه ها و هزينه كردهاي شهرداري قرار بگيرند .
وي همچنين در بخش ديگري از سخنان خود ضمن تأكيد بر اهميت پاك دستي بين مسئولان و مديران اظهار داشت : أموال عمومي هر كجا باشد بايد تعقيب كردد و چنانچه سواستفاده أي صورت گرفته باشد به تخلفات مربوطه رسيدگي شود.
افشاني خاطرنشان كرد : مساله دانش و تجربه تخصصي مساله مهمي است و من معتقدم بايد مشاغل در ههمه حوزه ها تخصصي باشد تا بتواند نياز جامعه را برطرف سازد.
وي تصريح كرد : بايد اداره شهر به شهرىندان سپرده شود و براي اين مهم بايد به رارتقاء سرمايه اجتماعي بپردازيم .

عدم استقبال سرمایه گذاران از نوسازی بافت های فرسوده
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

دکمه بازگشت به بالا