خون سوری‌ها و ایرانیان با هم آمیخته شده است

به گزارش اعتماد نو، علی لاریجانی صبح امروز (یکشنبه ۱۵ مرداد) در دیدار با عماد خمیس نخست وزیر سوریه، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همیشه حامی ملت و دولت سوریه خواهد بود و امیدواریم که مذاکرات آستانه به نتیجه مطلوبی برسد تا بتوانیم شاهد برقراری هر چه سریع‌تر صلح در منطقه باشیم.

در این دیدار نخست وزیر سوریه گفت: برگزاری انتخابات دموکراتیک و مراسم تحلیف را خدمت شما و ملت بزرگ ایران تبریک می‌گویم و امیدوارم که دولت جدید بتواند به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کند.

وی اظهار داشت: ملت و رهبر سوریه بهترین قدردانی را نسبت به حکومت و ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران دارند و نسبت به این امر واقف هستند که بدون حمایت‌های شما نمی‌توانستیم به این پیروزی‌ها دست پیدا کنیم.

عماد خمیس با اشاره به نقش آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی در برهم زدن آرامش منطقه‌ای، تصریح کرد: این‌ها بذر تروریست را کاشتند و چنین بحرانی را به وجود آوردند، آن‌ها به دنبال ایجاد بی‌ثباتی در منطقه بوده و هستند، اما ما نمی‌گذاریم که آنان به اهدافشان برسند.

وی تاکید کرد: از لحاظ سیاسی و نظامی وضع در سوریه روز به روز بهتر می‌شود اما اکنون بزرگ‌ترین چالش ما مسائل اقتصادی است که با همکاری و همفکری شما آن را هم پشت سر خواهیم گذارد.

نخست وزیر سوریه گفت: همکاری‌های دوجانبه اقتصادی به نفع هر دو کشور خواهد بود و اکنون که در مرحله بازسازی و توسعه اقتصادی قرار داریم، جمهوری اسلامی ایران می‌تواند ما را در این مسیر همراهی کند و این می‌تواند نقطه آغاز دیگری بر همکاری‌های میان دو کشور باشد.

تفویض اختیار رهبری به سران قوا برای حل مشکل موسسات اعتباری
هم اکنون بخوانید

عماد خمیس گفت: ایران یک قدرت بین المللی در منطقه است و در برقراری صلح و آرامش و ایجاد ثبات نقش موثری داشته و خواهد داشت و ما امیدواریم که عربستان سعودی هم دست از همکاری با اسرائیل و آمریکا بردارد و به برقراری آرامش در منطقه بیندیشد.

وی در پایان تصریح کرد: خون سوری‌ها و ایرانیان با هم آمیخته شده و نتیجه آن رسیدن به نقطه درخشانی به نام مقاومت است و ما مطمئن هستیم که در کنار هم می‌توانیم در مقابل دشمنان ایستادگی کرده و به پیروزی برسیم.

 

 

منبع:اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو − دو =

دکمه بازگشت به بالا