واکنش نمایندگان به برگزاری مراسم تحلیف

نمایندگان مجلس شورای اسلامی که عصر امروز شنبه در مراسم تحلیف حسن روحانی به عنوان ریاست جمهوری دوازدهم درمجلس حضور داشتند با انتشار تصاویر و مطالبی در فضای مجازی به این مراسم واکنش نشان دادند.

به گزارش اعتماد نو، علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران در مجلس دقایقی قبل از آغاز مراسم تحلیف در کانال تلگرامی خود نوشت:

«یک ساعت قبل از آغاز مراسم تحلیف نمایندگان بتدریج وارد صحن شده و استانداران و مهمانان داخلی نیز همچنین. یکی از مدیران ارشد مجلس ضمن احوالپرسی اعلام داشت این بزرگترین مراسم رسمی بعد از انقلاب است. برای اولین بار تمام اعضای بیت حضرت امام به مراسم تحلیف دعوت شده‌اند. همسر آیت الله هاشمی رفسنجانی و فرزندشان نیز جزو مدعوین مراسم هستند. وضعیت تشریفات در حداکثر نظم و پشتیبانی لازم تدارک و پیش بینی شده است.»

احمد مازنی نماینده مردم تهران نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر در ارتباط با رفتار هیئت رئیسه مجلس با نمایندگان در مراسم تحلیف نوشت: «هیئت رئیسه مجلس راه ارتباط نمایندگان با مهمانان ویژه را در مراسم تحلیف بستند. این یک سلیقه نیست. این یک نوع نگاه به نمایندگان ملت است.»

محمدعلی وکیلی عضو هیئت رئیسه مجلس هم با انتشار تصویری از حضور مهمانان خارجی در مراسم تحلیف در توئیتر نوشت: « تعظیم ۱۱۰ هیئت رسمی از کشورهای جهان در مقابل منتخب ۲۴ میلیونی ملت و شکوه و عظمت و اراده ملت.»

جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت هم با انتشار پستی در اینستاگرام درباره مراسم تحلیف نوشت:‌ «امروز چهاردهم مرداد ١٣٩٦ در سایه بی سابقه ترین تدابیر امنیتی دومین تحلیف ریاست جمهوری آقای دکتر روحانی برگزار شد که بنده جعفرزاده ایمن آبادی نیز توفیق حضور یافتم قابل توجه اینکه در تحلیف ریاست جمهوری سال ٨٨ هیچ هیئت خارجی نیامد و در سال ٩٢ شاهد حضور ٥٥ هیئت خارجی و امروز ١١٠ هیئت آمده بودند تا دیپلماسی صحیح و درست خارجی معنا پیدا کند!.»

عربستان از رهگیری دو موشک شلیک شده توسط یمنی‌ها خبر داد
هم اکنون بخوانید

وی همچنین پس از برگزاری مراسم تحلیف با انتشار تصویری از این مراسم در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «امروز ۱۴ مرداد ۹۶ در سایه بی‌سابقه‌ترین تدابیر امنیتی دومین تحلیف ریاست جمهوری آقای دکتر روحانی برگزار شد که بنده جعفرزاده ایمن آبادی نیز توفیق حضور یافتم.»

محمود نگهبان سلامی نماینده خواف و رشتخوار در مجلس هم در کانال تلگرامی خود نوشت: «لیست اعضای کابینه دولت دوازدهم در پایان جلسه علنی مجلس برای تحلیف رئیس‌جمهور، از سوی روحانی به لاریجانی ارائه نشد. لاریجانی ابراز امیدواری کرد روحانی هرچه زودتر لیست وزرای پیشنهادی را به مجلس بدهد.»

علی اصغر یوسف نژاد نیز با انتشار تصویری از مراسم تحلیف در اینستاگرام خود نوشت:« با تنفیذ، منتخب مردم رسماً رئیس‌جمهور می شود و با تحلیف و امضای سوگندنامه باید پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی باشد و خود را وقف خدمت به مردم و اعتلای کشور و ترویج دین و اخلاق نماید و پشتیبانی از حق و گسترش عدالت، پرهیز از خودکامگی و حمایت از آزادی و حرمت اشخاص، حراست از مرزها و استقلال سیاسی و اقتصادی را سرلوحه کار خود قرار دهد و همچنین امانتدار باشد. ان‌شاءالله.»

سید فرید موسوی نیز تصویری از نوشته خود در دفتر یادبود مراسم تحلیف در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد: «آنچه ایران را به عنوان کشوری با ثبات، مقتدر، روبه توسعه و به یاری خدا با آینده‌ای روشن تبدیل کرده همین مردم سالاری دینی و تجلی آن در نظام جمهوری اسلامی ایران است. از خداوند متعال همدلی و همراهی، همکاری و هم افزایی بیشتر مسئولان و خادمان ملت و جناح‌ها و توفیق قوای سه‌گانه به ویژه دولت خدمتگزار دوازدهم را در خدمت ‌به مردم شریف ایران آرزو می کنم.»

تصمیم‌گیری درخصوص هزینه کرد یارانه‌ها به کمیسیون تلفیق ارجاع شد
هم اکنون بخوانید

عبدالکریم حسین زاده، نایب رییس فراکسیون امید نیز در توییتر نوشت: ۱۴ مرداد سالروز حصر نخست وزیر مشروطه‌خواه، محمد مصدق، سالروز امضای مشروطیت در ۱۱۱ سال پیش و مراسم تحلیف روحانی
‏ترکیبی از شیرینی‌ها و تلخی‌ها.

ابوالفضل سروش، نماینده مردم تهران نیز با انتشار عکس یادگاری جمعی از نمایندگان با موگرینی، در کانال تلگرامی خود نوشت:
بحث مذاکره‌ی چند نفر از نماینده‌ها با موگرینی بود، آدم منطقی بود حرفای خوبی رد و بدل شد. خیلی محکم و استوار از ادامه برجام دفاع می‌کرد. به‌ نظرم اومد با این اروپایی‌ها بجز انگلیس خبیث بشه کنار اومد ولی امان از این آمریکایی‌های چیز نفهم!

ناهید تاج‌الدین، نماینده مردم اصفهان نیز در توییتر نوشت: سوگند تحلیف در خانه ملت سوگندی پرصلابت و در عین حال پر مسوولیت است. برای رییس جمهور آرزوی وفاداری به همه سوگندهایش را دارم.

منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

دکمه بازگشت به بالا