شکل‌گیری نیروهای مسلح برای تبدیل تهدید‌ها به فرصت‌ است

به گزارش اعتماد نو، حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد در جمع دانشجویان دانشگاه‌های رزم مقدماتی مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: شما در آینده نزدیک با ایفای نقش مسیر اقتدار ملت ایران را رقم خواهید زد.

نایب رئیس اسبق مجلس شورای اسلامی بیان داشت: یکی از واقعیاتی که جامعه انسانی همیشه با آن روبرو بوده، تهدیدات گوناگون است. دشمنانی که سلامت فکری، اقتصادی، اخلاقی، روحی و روانی یک جامعه را تهدید می‌کنند، هدفشان تحقق فروپاشی جوامع انسانی و آسیب زنان، مردان، جوانان و افراد آنجامعه است.

او گفت: جوامعی می‌تواند سلامت، عزت، اقتدار امنیت و راه رشد تعالی را طی کنند که کاملا تهدید‌ها و فرصت‌ها را رصد کرده و برای بهره گیری شایسته از این فرصت‌ها اعتماد نو به نقل از برنامه ریزی و نقشه راه داشته باشند که در این مسیر آموزه‌های دینی و قرآنی مهم‌ترین راه برای دست یابی است.

او با بیان ضرورت تشکیل نیروهای مسلح افزود: شکل‌گیری نیروهای مسلح دقیقا برای رویارویی منطقی، صحیح و مقتدرانه با تهدید‌ها و تبدیل آن به فرصت‌ها است. فلسفه تشکیل نیروهای مسلح این است که اگر ملتی در معرض تهدیدات دشمن قرار گیرد، پناهگاهی برای ملت باشند و شما افسران آینده ارتش پناهگاه مطمئنی برای ملت هستید.

حجت الاسلام ابوترابی فرد در ادامه اظهار کرد: امنیت کشور مرهون اقتدار شما جوانان است برای ایفای نقش در اینجایگاه برگزیده شده‌اید. در کشور ایران دو بازوی مقتدر ارتش و سپاه تعریف شده است. دو نهادی که به دلیل تجربه گران سنگ دوران دفاع مقدس و دستاوردهای ارزشمند آن از یک ساختار و سازمان کارآمد برخوردارند. از این منظر جمهوری اسلامی ایران در بین کشورهای دیگر دارای ویژگی‌های ممتازی است، قرارگرفتن این دو نیرو در کنار هم برای تحقق اهداف و آرمان مشترک تحت فرماندهی مقام عظمای ولایت نیروهای مسلح ما را در جایگاه بر‌تر قرار داده است.

بازداشت شریک بانکی رضا ضراب و بابک زنجانی در امریکا
هم اکنون بخوانید

او افزود: امروز از نظر فناوری و دست یابی به مرزهای علم، نیروهای مسلح ما به ویژه ارتش و سپاه از یک موقعیت فاخری برخوردار هستند اما قبل از انقلاب ظرفیت قابل قبولی نداشتند، فناوری‌های نو، قدرت موشکی، پدافند هوایی و فرصت‌های فرا منطقه‌ای علومی هستند که امروز نیروهای مسلح ما به آن دست یافته‌اند و جمهوری اسلامی ایران با شتاب برای دست یابی به مرزهای فناوری حرکت می‌کند.

حجت الاسلام ابوترابی فرد به نقش نیروی انسانی مومن و کارآمد در نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: نیروی انسانی نقش مهم و تعیین کننده‌ای را در همه عرصه‌ها و در حوزه مهم نیروهای مسلح دارند، تجهیزات و فناوری‌های نوین زمانی مفیدند که در دست نیروهای انسانی کارآمد، متعهد، متدین و با انگیزه باشد.

او ایمان و اتکال به خدا را از ضروریات اعتماد نو به نقل از برنامه‌های جوانان خواند و گفت: اتکال به خداوند رمز اقتدار انسان‌های مومن است و کسی که خود را به خدا بسپارد خداوند او را از تمام بلیات دور نگه می‌دارد، با مطالعه زندگی حضرت امام (ره) به عنوان برجسته‌ترین چهره علمی و بر‌ترین قدرت مطرح در جهان خواهید دید ایشان هیچ وقت گرفتار غرور نشد چرا که در همه زوایای زندگی خدا را می‌دید، شما جوانان که افسران آینده ارتش هستید باید با اتکال به خداوند در مسیر فرماندهی گام‌های بزرگی را بردارید.

 

 

منبع:اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا