ایران در دام توطئه‌های مثلث شوم استکبار، صهیونیسم و تروریسم وهابی نمی‌افتد

به گزارش اعتماد نو، به دنبال امضای لایحه تحریم‌های مجالس سنا و نمایندگان آمریکا علیه ایران توسط رییس‌‌جمهور آن کشور، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با محکوم کردن این اقدام واپسگرایانه، نامشروع، غیرمنطقی و مغایر با تمامی اصول انسانی و قوانین بین المللی، آن را یکی از آخرین نمونه اقدامات ضد ایرانی در آمریکا و خصومتی دیگر علیه مردم با فرهنگ و تمدن ایران و توهینی به تمامی مردم آزاده جهان دانست.

قانون اخیر امریکا، یکجانبه‌گرایی و دشمن‌خویی بی‌منطق واشنگتن را نشان داد

او با تاکید بر این واقعیت که قانون اخیر، اجرای موفقیت‌آمیز برجام را متاثر می‌سازد و مورد انتقاد کشورهای مختلف از جمله شرکای آمریکا است، اظهار داشت: این حرکت زورورزان آشوب‌طلب و عناصر افراطی و بداندیش حاکم بر ایالات متحده آمریکا یک بار دیگر یکجانبه‌گرایی و دشمن‌خویی بی‌منطق آمریکایی را به نمایش گذاشت.

ایران در مقابل نقض برجام توسط آمریکا سکوت اختیار نمی‌کند

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به جلسه اخیر کمیسیون نظارت بر برجام و تصمیمات متخذه در مقابله با قانون اخیر آمریکا هم تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در مقابل نقض برجام توسط آمریکا سکوت اختیار نخواهد کرد و به زودی سلسله اقدامات مقابله‌ای کشور توسط مجلس شورای اسلامی و دولت جمهوری اسلامی ایران اعلام خواهد شد.

ایران اجازه موفقیت به سیاست‌های توسعه‌طلبانه را به دیگران نمی‌دهد

قاسمی افزود: ایران در برابر اقدامات خصمانه ایالات متحده آمریکا ایستادگی کرده و چون همیشه و با جدیتی تمام در جهت ایجاد ثبات و امنیت و مبارزه بی‌امان با تروریسم در مسیر صلح و ثبات هرچه بیشتر در منطقه تلاش می‌کند و به هیچ وجه اجازه موفقیت به سیاست‌های توسعه‌طلبانه و ثبات‌زدا را به دیگران نخواهد داد.

ادعاهای بی‌اساس وزیر بازرگانی ایالات متحده علیه ایران
هم اکنون بخوانید

تهران حق پاسخ به اقدامات ضدایرانی واشنگتن را برای خود محفوظ می‌دارد

او همچنین تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران حق پاسخ به اقدامات ضدایرانی دولت آمریکا را برای خود محفوظ می‌دارد و با صبر، طمانینه و تدبیر لازم و با خردورزی تمام و در راستای منافع مردم و امنیت ملی ایران در زمان مقتضی اقدام خواهد کرد.

ایران در دام توطئه‌های مثلث شوم استکبار، صهیونیسم و تروریسم وهابی نمی‌افتد

سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: بی‌شک جمهوری اسلامی ایران در دام توطئه‌های مثلث شوم استکبار، صهیونیسم و تروریسم وهابی نخواهد افتاد.

دولتمردان امریکا از جنجال‌آفرینی تجربه شده و بی‌حاصل بپرهیزند

قاسمی در پایان به دولتمردان آمریکا توصیه کرد بجای فرافکنی و ایران‌ستیزی، به فکر حل و فصل بحران‌های عدیده داخلی این کشور باشند و از جنجال‌آفرینی و غوغاسالاری‌های تجربه شده و بی‌حاصل بپرهیزند و صلح و امنیت جهانی را بیش از این به مخاطره نیاندازند.

منبع:اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا