ادعای انگلیس، آلمان، فرانسه و آمریکا درباره پرتاب موشک ماهواره‌بر ایران

سه کشور اروپایی امضا کننده توافق هسته‌ای و آمریکا پرتاب موشک ماهواره‌بر ایران را محکوم کردند و مدعی شدند که این اقدام با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ناسازگار است.

به گزارش اعتماد نو خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد: انگلیس، آلمان، فرانسه و آمریکا با انتشار بیانیه‌ای مشترک پرتاب موشک ماهواره‌بر ایران را با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل که در تایید توافق هسته‌ای به تصویب رسید ناسازگار دانستند و مدعی شدند که این فعالیت ها منطقه را بی‌ثبات می کند.

در این بیانیه آمده است: ما این اقدام را محکوم می کنیم. ما از ایران می‌خواهیم تا هیچ موشک بالستیکی را بیش از این پرتاب نکند و فعالیت‌های مرتبط را انجام ندهد.

آمریکا نیز روز جمعه در واکنش به پرتاب موشک ماهواره‌بر ایران شش شرکت ایرانی را تحریم کرد.

نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل مدعی شد: ایران در حال زیرپا گذاشتن تعهدات خود است و ما نمی توانیم به آنها اطمینان کنیم. آمریکا در دولت کنونی به ایران اجازه نخواهد داد از مسئولیت رفتارهایی که منافع ما و متحدان ما را تهدید می کند، شانه خالی کند.

وی افزود: ما همچنین به اعمال پیامدهایی تا زمانی که ایران این اقداماتش را متوقف و به طور کامل با قطعنامه‌های شورای امنیت همکاری کند، ادامه می دهیم.

به گزارش آسوشیتدپرس آمریکا در تحریم‌های روز جمعه خود شش زیر مجموعه شرکت صنعتی شهید همت را هدف قرار داده است که به گفته وزارت خزانه‌داری آمریکا در مرکز اعتماد نو به نقل از برنامه موشکی بالستیک ایران است.

 محمدجواد ظریف وزیرامورخارجه کشورمان هرگونه اتهام مبنی بر اینکه ایران با پرتاب موشک ماهواره‌بر خود مرتکب اقدامی غلط شده است را رد و تاکید کرد که جمهوری اسلامی به طور کامل به توافق هسته‌ای عمل می کند و لفاظی و اقدامات آمریکا علیه ایران نشان دهنده سوء نیت آن است.

توضیح سازمان سینمایی درباره بودجه جشنواره فیلم فجر
هم اکنون بخوانید

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: ایران سلاح هسته‌ای تولید نمی‌کند و نخواهد کرد بنابراین اصولا نمی‌تواند چیزی تولید کند که برای حمل آنها (سلاح هسته‌ای) طراحی شده باشد .

منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا