جهنمی به نام کاله

سازمان دیده‌بان حقوق بشر از دولت فرانسه خواست تا از خشونت نیروهای پلیس و امنیتی خود علیه پناهجویان در شهر کاله جلوگیری کند.

 به گزارش اعتماد نو، خبرگزاری رویترز خبر داد:  با وجود ویرانی کمپ پناهجویان در شهر شمالی کاله، صدها تن از پناهجویان به این کمپ بازگشته‌اند.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر با انتشار گزارشی با نام «زندگی در جهنم» اعلام کرده است که نیروهای پلیس فرانسه با هدف خروج پناهجویان از این شهر ساحلی، به طور مرتب و سیستماتیک، آن‌ها را آزار و اذیت می‌کنند.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر طبق مصاحبه‌هایی که با ۶۰ مهاجر در این منطقه انجام داده، گفته است پلیس فرانسه از اسپری فلفل علیه پناهجویان کودک و بزرگسال(حتی در حالی که خواب هستند) استفاده کرده است. پلیس همچنین لباس‌ها، کیسه‌های خواب و گاهی آب و غذای پناهجویان را به زور از آن‌ها می‌گیرد.

دیده‌بان حقوق بشر می‌گوید رفتار نیروهای پلیس فرانسه، غیرانسانی و تحقیرکننده و خلاف استانداردهای بین‌المللی درباره رفتار نیروهای پلیس است. این نهاد حقوق بشری از مقام‌ها محلی و ملی فرانسه می‌خواهد فوری و بدون قید و شرط، پلیس را مجبور کنند تا استانداردهای بین‌المللی در زمینه رفتار با پناهجویان را در نظر بگیرند.

یک پناهجوی ۲۹ ساله اهل اتیوپی به دیده‌بان حقوق بشر گفته است: «از آنجایی که آن‌ها سال گذشته اردوگاه کاله را ویران کردند، هیچ جایی برای خورد و خواب وجود ندارد. زندگی در اینجا مانند زندگی در جهنم است.»

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه ماه گذشته پس از اعتراض‌ها و هشدارهای متعدد نهادهای حقوق بشری درباره اوضاع بسیار بد زندگی پناهجویان در فرانسه قول داد که از این پس با پناهجویان به شکل انسانی‌تری رفتار خواهد شد، قولی که در عمل نشانه‌ای از تحقق آن دیده نمی‌شود.

توصیه توئیتری سخنگوی وزارت خارجه به دولتمردان فرانسه
هم اکنون بخوانید

منبع:آنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

دکمه بازگشت به بالا