انتخابات نظام پزشکی در صحت و سلامت برگزار شد

به گزارش اعتماد نو، محمد حسینی با اشاره به اینکه امسال و برای اولین بار انتخابات نظام پزشکی به صورت الکترونیکی در کشور اجرا شد، افزود: برخلاف سال‌های گذشته، امسال بنا را بر این گذاشتیم که انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شود تا پزشکان فرصت بیشتری برای حضور در انتخابات نظام پزشکی داشته باشند. برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات تمهیداتی اندیشیده و حتی همایشی نیز در این باره برگزار کردیم.

وی ادامه داد: این نکته را نیز اعلام کردیم که همزمان با شیوه الکترونیکی از روش سنتی یا دستی نیز در انتخابات استفاده خواهیم کرد تا در صورت ایجاد مشکل، روند انتخابات همچنان ادامه پیدا کند. به همین منظور، از روزهای قبل تمام صندوق‌ها و سیستم‌های دستی اخذ آرا را آماده کردیم، اما با وجود تمام تلاش‌های انجام شده، متاسفانه اتفاق غیر منتظره کوچکی در زمان رمز گشایی رخ داد و باعث شد تا نتوانیم از روش الکترونیکی برای اخذ آرا استفاده کنیم.

عضو هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی با تاکید بر اینکه صیانت از آرا پزشکان در جریان انتخابات یکی از اصول مهم نظام پزشکی بود، ادامه داد: از آنجا که هیات نظارت بر انتخابات نظام پزشکی تاکید ویژه‌ای بر حفظ و صیانت از آرا پزشکان داشتند، پس از بروز اختلال در روند رمز گشایی، اعلام کردند که انتخابات به روش سنتی ادامه داده شود و بر این اساس از روش دستی برای اخذ رای استفاده کردیم.

حسینی عنوان کرد: بر اساس آمارهای اعلامی، اگر محرز شود که درصدی تخلفات احتمالی در روند انتخابات نظام پزشکی رخ داده است حتما به اعتراضات مطرح شده پزشکان رسیدگی کرده و نتیجه را اعلام خواهیم کرد.

مرگ مشکوک دیپلمات عراقی در مسکو
هم اکنون بخوانید

 

 

منبع:اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 16 =

دکمه بازگشت به بالا