تا برآورده شدن خواسته‌هایمان تحریم قطر را ادامه می‌دهیم

عربستان اعلام کرد که تحریم قطر تا زمان اجرای خواسته‌های ۱۳گانه کشورهای تحریم کننده دوحه ادامه خواهد داشت.

به گزارش اعتماد نو، خبرگزاری “واس” عربستان اعلام کرد:  عواد بن صالح العواد، وزیر فرهنگ و اطلاع‌رسانی عربستان در اظهاراتی پس از نشست کابینه این کشور با اشاره به بیانیه اخیر عربستان، مصر، امارات و بحرین اعلام کرده است که کابینه در جریان گزارش‌های مربوط به تحولات در بحران قطر قرار گرفته است.

العواد افزود: کابینه بر مفاد بیانیه مشترک چهار کشور تحریم کننده دوحه مبنی بر ادامه اقدامات کنونی جهت پایبند کردن قطر به اجرای کامل خواسته‌های این چهار کشور تاکید دارد.

در این بیانیه بر لزوم پایبندی قطر بر خواسته‌های ۱۳ گانه کشورهای عربی محاصره کننده تاکید و ادعا شده که این امر به تحقق ثبات و امنیت در منطقه کمک می‌کند.

پس از اعلام قطع روابط دیپلماتیک و توقف حمل و نقل دریایی، زمینی و هوایی  چهار کشور عربستان، امارات، مصر و بحرین با قطر در پنجم ژوئن ۲۰۱۷ میلادی منطقه شاهد تنش گسترده میان اعراب است.

کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس مقامات قطر را به حمایت از تروریسم و بی‌ثباتی در منطقه متهم می‌کنند اما دوحه‌ این اتهامات را رد و تاکید کرد که این اقدامات کشورهای تحریم‌ کننده غیرقابل توجیه است و این ادعاها بی‌اساس و نادرست است.

در ۲۳ ژوئن ۲۰۱۷ عربستان، امارات، بحرین و مصر با میانجی‌گری دولت کویت، لیست ۱۳ گانه‌ای از درخواست‌های خود را تحویل قطر دادند که با اجرای آن محاصره قطر شکسته می‌شد و بارزترین خواسته آنها کاهش سطح روابط دیپلماتیک دوحه با ایران و بستن پایگاه نظامی ترکیه در این کشور، بستن شبکه الجزیره، قطع تمامی روابط با گروه “اخوان المسلمین”، “داعش”، “القاعده” و “حزب‌الله لبنان” است.

سفر معاون وزیر دفاع عربستان به واشنگتن
هم اکنون بخوانید

 

 

منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

دکمه بازگشت به بالا