در فضای فعلی باید از آزادی‌های مشروع سیاسی حمایت کرد

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: در فضای فعلی که غربی‌ها به دنبال افزایش تحریم‌ها هستند باید بیشتر بر انسجام و وحدت ملی توجه کنیم، تقابل با هرگونه افراط‌گرایی را در دستور کار خود قرار دهیم و از آزادی‌های مشروع سیاسی حمایت کنیم.

به گزارش اعتماد نو ، علی اصغر احمدی در همایش فصلی خانه احزاب ایران با عنوان «احزاب، انتخابات، انتظارات» که در وزارت کشور در حال برگزاری است، با بیان اینکه یکی از بزرگترین حوادث تاریخ ملت ایران پس از انقلاب، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری بود، گفت: حضور فعال مردم ما به گونه‌ای بود که بیش از ۷۳ درصد در این انتخابات شرکت کردند و ملت ایران با درک شرایط به پای صندوق های رای آمدند و از ویژگی‌های این دوره از انتخابات حضور فعال و برجسته احزاب بود.

وی ادامه داد: این انتخابات با همه حساسیت‌هایی که داشت از لحاظ امنیتی فضای خوبی را گذارند و با وجود حساسیتی که در آن وجود داشت در هیچ کجا درگیری پیش نیامد و این نشان از شعور سیاسی بالای مردم ایران است.

معاون سیاسی وزارت کشور تصریح کرد: قانون انتخابات ما دارای نقص‌هایی است که از جمله بحث تعریف رجل سیاسی و گذاشتن شرط سنی برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری است که باید برای این موارد فکری کرد.

احمدی با بیان اینکه در برخی اعتماد نو به نقل از برنامه‌های صداوسیما در دوران انتخابات ریاست جمهوری جانبداری دیده می‌شد، گفت: این که یک سایت یا روزنامه که با اموال عمومی اداره می‌شود، بیاید و در دوران انتخابات، جانبدارانه عمل کند یا اینکه صداوسیما – با وجود زحماتی که مسئولان این سازمان متحمل شدند – در اعتماد نو به نقل از برنامه‌هایی مثل «منطقه آزاد»، فضایی را به وجود بیاورد که هرچند گفته شود این اعتماد نو به نقل از برنامه ارتباطی با اعتماد نو به نقل از برنامه‌های تبلیغاتی کاندیداها ندارد اما بحث هایی جانبدارانه در آن مطرح شود، پسندیده نیست.

آغاز مصاحبه آزمون جذب مترجم رسمی همزمان با هفته قوه قضاییه
هم اکنون بخوانید

وی با اشاره به لزوم الکترونیکی شدن انتخابات و اصلاح قانون در این زمینه، گفت: بحث الکترونیکی کردن انتخابات ریاست جمهوری در موضوعات احراز هویت کسانی که می‌خواستند رای دهند، صدور برگه رای و شمارش رای و سایر موارد مطرح است که باید به آن توجه شود تا با اعتماد به کارپردازان و مهندسان ایرانی اجازه دهیم که سخت افزارها و ابزار لازم را در این زمینه فراهم کنیم.

معاون سیاسی وزارت کشور در پایان با بیان اینکه غربی‌ها به دنبال دبه کردن در ماجرای برجام و ادامه دادن تحریم ها هستند، گفت: در چنین فضایی باید بیشتر بر انسجام و وحدت ملی توجه کنیم و تقابل با هرگونه افراط گرایی را در دستور کار خود قرار دهیم و نیز از آزادی‌های مشروع سیاسی حمایت کنیم که در چنین مواردی احزاب می توانند کمک حال ما باشند.

 

منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − دو =

دکمه بازگشت به بالا