این موشک پرده آخر رویارویی است

کره شمالی می گوید که پرتاب موفقیت آمیز اولین موشک قاره پیمای بالستیک «آی سی بی ام» این کشور پرده آخر نمایش توان هسته ای تسلیحاتی این کشور با آمریکاست.

به گزارش اعتماد نو ،  کره شمالی به آمریکا هشدار داده است که بیشتر از این دست و پا نزند و فقط به دنبال راه حل مساله از طریق گفت و گوهای دیپلماتیک باشد.

این کشور افزوده است که با پرتاب این موشک رویارویی دو طرف وارد آخرین مرحله شده و در این شرایط شاید تنها راه حل، مذاکرات دیپلماتیک میان دو طرف باشد.
نشریه «چوسون سینبو» از ارگان های حامی کره شمالی در ژاپن روز پنجشنبه با انتشار گزارشی نوشت: جامعه بین المللی دیگر از این وضعیت خلاصی ندارد مگر اینکه راهی بر سر میز مذاکرات پیدا شود.
این نشریه می نویسد که مساله هسته ای شبه جزیره کره با رها کردن اعتماد نو به نقل از برنامه تسلیحاتی هسته ای کره شمالی پایان نمی یابد بلکه راه حل پایان آن خاتمه سیاست خصمانه آمریکاست.
این کشور بارها گفته است که چنانچه سیاست های خصمانه و دشمنی سال های گذشته ‌آمریکا با کره شمالی نبود هرگز به سمت ساخت تسلیحات هسته ای نمی رفت و آزمایش های اتمی انجام نمی داد.
کره شمالی بار دیگر تاکید کرده است که اعتماد نو به نقل از برنامه هسته ای خود را که تسلیحاتی است کنار نمی گذارد مگر اینکه آمریکا به تهدیدهای هسته ای اش پایان داده و راهبرد خصمانه را کنار بگذارد.
این کشور در باره بیانیه هشدار آمیز ارتش های آمریکا و کره جنوبی هم که در حال برگزاری رزمایش موشکی در منطقه هستند، آورده است: هر اقدام نظامی علیه کره شمالی با توان تلافی جویانه هسته ای این کشور پاسخ داده خواهد شد که البته فاجعه بزرگی را شکل خواهد داد.
پرتاب یک فروند موشک قاره پیمای کره شمالی در روز سه شنبه هفته جاری اوضاع منطقه را بیش از قبل پیچیده کرده و باعث سردرگمی واشنگتن و سئول شده است.
«مون جائه این» رییس جمهور کره جنوبی که برای شرکت در اجلاس «گروه ۲۰» در آلمان وارد برلین شده است و سپس به هامبورگ خواهد رفت از همه کشورها خواسته است تا راهی برای پایان این وضعیت بحرانی پیدا کنند.

اردوغان: یا قطع روابط دیپلماتیک یا فراخواندن سفیر از امارات در دستور کار است
هم اکنون بخوانید

 

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − هشت =

دکمه بازگشت به بالا