پایان داعش در موصل

تلویزیون دولتی عراق در خبری فوری از “پایان داعش در موصل” خبر داده است. خبری که معنی آن می‌تواند آزادسازی بزرگترین شهر تحت کنترل داعش در عراق باشد.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایسنا، با این وجود مسئولان نظامی عراقی می‌گویند گرچه اکنون دیگر هیچ یک از محله‌های شهر در کنترل داعش نیست اما برای اعلام خبر آزادسازی کامل شهر هنوز زود است.

انتظار می‌رود ظرف ساعات آینده دولت عراق به طور رسمی آزادسازی کامل شهر را اعلام کند که به معنی شکسته شدن هیمنه داعش در عراق است.

با این حال پاکسازی شهر از اعضای باقی مانده داعش و اطمینان حاصل کردن از امن بودن کامل شهر احتمالا چند روز دیگر به طول خواهد انجامید، به ویژه آنکه گفته می‌شود گروه‌های کوچکی از اعضای داعش هنوز در برخی خانه‌ها حضور دارند و نیروهای عراقی تلاش می‌کنند آنها را به تسلیم شدن وا دارند و یا از پای درآورند.

این خبر به معنی آن است که نیروهای عراقی بر تمام منطقه قدیمی شهر از جمله مسجد النوری سیطره یافته‌اند که خلافت داعش از آنجا اعلام شد. نیروهای عراقی امروز عملیات خود برای تصرف آخرین مناطق باقی‌مانده را آغاز کرده بودند.

هنوز منابع رسمی از جمله دفتر نخست وزیری یا فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق خبر آزادی کامل موصل را اعلام نکرده‌اند.

انتظار می‌رود چنین خبر مهمی مستقیما از سوی حیدر العبادی، نخست وزیر عراق اعلام شود و اعلام کنونی تلویزیون عراق مربوط به کنترل بر تمام محله‌های شهر باشد.

سخنگوی وزارت دفاع عراق نیز اعلام کرد که هیچ محله‌ای از موصل اکنون در دست داعش نیست و بعد از موصل کار پاکسازی دیگر نقاط عراق از جمله کرکوک و الانبار آغاز خواهد شد.

آبزی پروری در کردستان؛ فرصت صادرات به عراق و ارزآوری برای ایران
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

دکمه بازگشت به بالا