واکنش برخی نمایندگان مجلس به حواشی راهپیمایی روز قدس

برخی از نمایندگان مجلس با محکوم کردن توهین به رئیس‌جمهور در راهپیمایی روز قدس، بر لزوم برخورد قاطع با عوامل خودسر تاکید کردند.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس همچنین تاکید کردند که این‌گونه اقدامات، به وحدت مردم آسیب می‌زند.

-محمدرضا بادامچی نماینده تهران: قوه قضاییه در توبیخ نیروهای خودسر درنگ نکند

متاسفانه در روز بزرگ قدس، شاهد هستیم عده‌ای نابخرد با سخنانی ناشایست به رئیس‌جمهور توهین می‌کنند. این عده قلیل، نحله همان افرادی هستند که با تجاوز غیرقانونی به سفارت عربستان، ضمن ایجاد هزینه‌های مضاعف برای رشد و توسعه کشور و همچنین ایجاد خلل در روابط دیپلماتیک با سایر کشورها، در مسیر اهداف داعش و صهیونیست‌ها حرکت می‌کنند؛ آنانی که یا درکی از منافع ملی ندارند یا عامدانه با دشمنان ایران و اسلام به یکپارچگی کشور یورش می‌برند.

این افراد خودسر که به رئیس‌جمهور توهین می‌کنند، موجب خشم مردم هستند؛ رییس‌جمهوری که ٢٤ میلیون رای آحاد ملت را پشت سر دارد.

چگونه است که در روز عدالت‌خواهی و اعلام وحدت با مسلمین جهان علیه مستکبرین، در روز لبیک‌گویی به پیام امام خمینی (ره)، شخص دوم مملکت مورد بی‌احترامی قرار می‌گیرد؟! آیا این حرکت همراهی با دشمنان بغض‌آلود خمینی کبیر نیست؟!

در شرایطی که تنها دو هفته از حمله داعش به مرقد بنیان‌گذار انقلاب و مجلس شورای اسلامی می‌گذرد و ایرانیان مورد تهدید دشمنان انسانیت و تروریست‌های جانی هستند، انتظار می‌رفت این عده قلیل با امواج خروشان ملت همصدا شده و فریاد وحدت سردهند نه اینکه با توهین به منتخب مردم و معاون اول او، آب به آسیاب دشمن بریزند.

به عنوان نماینده مردم شریف تهران از قوه قضائیه، مقامات انتظامی و اطلاعاتی انتظار دارم لحظه‌ای در توبیخ این نیروهای خودسر درنگ نکرده و همصدایی این نابخردان با دشمنان این مرز و بوم را منکوب نمایند.

-ابوالفضل سروش عضو فراکسیون امید: امیدوارم دستگاه امنیتی کشور گزارشی از کشف پشت‌پرده این حادثه ارائه کند

بسم‌الله الرحمن الرحیم

وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا وَاذْکُرُوا نِعْمَتَ اللَّهِ عَلَیکُمْ إِذْ کُنْتُمْ أَعْدَاءً فَأَلَّفَ بَینَ قُلُوبِکُمْ فَأَصْبَحْتُمْ بِنِعْمَتِهِ إِخْوَانًا وَکُنْتُمْ عَلَی شَفَا حُفْرَةٍ مِنَ النَّارِ فَأَنْقَذَکُمْ مِنْهَا کَذَلِکَ یبَینُ اللَّهُ لَکُمْ آیاتِهِ لَعَلَّکُمْ تَهْتَدُونَ … (آل عمران ۱۰۳)

با درود به روح پرفتوح امام خمینی (ره) و شهدای گرانقدر ایران زمین و با اعلام انزجار از جنایت‌های رژیم اشغالگر قدس و حامیان مستکبرش، از حضور روزه‌داران که در صفوف متحد با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق نمودند، تقدیر می‌کنیم.

اما در کنار زیبایی صف‌های متحد مردم در این آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که ماه پرهیز از گناهان و لب بستن بر لغوگویی است، متاسفانه در بین صفوف مردم شریف ایران که برای پاسداری از میراث بزرگ و بین‌المللی امام خمینی (ره) یعنی روز قدس به صحنه آمده بودند، تعدادی صداهای خلاف وحدت به گوش می‌رسید که باید ریشه‌یابی و درمان شوند.

در حالیکه دستور دین مبین در آیه مبارکه صدرالاشاره و همچنین آموزه‌های سیاسی امام راحل و مقام معظم رهبری از ابتدای انقلاب «وحدت و اتحاد» بوده است اما عده‌ای معلوم‌الحال برخلاف اراده ملت دست به چنین حرکات و سخنان سخیفی در حق رئیس‌جمهور منتخب قاطبه ملت ایران ایران زده و اهانت‌ها بر زبان می‌آورند که باید منشاء ضد ملی آن مشخص گشته و دستگاه‌های امنیتی با آن برخورد و گزارش نمایند.

در جمهوری اسلامی آزادی بیان به معنی اجازه توهین به نماد اراده و آرای ملت نیست و این بر طبق قانون برتافته نمی‌شود.

مسلما جای کسانی که هیچ وَقعی به رای مردم و اتحاد داخلی نمیگذارند در صفوف تظاهرات روز قدس که سمبل اتحاد بین‌المللی در بین ملل مسلمان جهان بر علیه رژیم مجعول و اشغالگر قدس است نیز نمی‌باشد. این صداهای توهین‌آمیز و وحدت‌شکن که امروز قلیلاً در بین صفوف متحد مردم شنیده شد قصدی جز ریختن آب به آسیاب دشمنان غدار و دسیسه‌گر انقلاب یعنی آمریکا و اسرائیل نداشته است.

اما زهی خیال باطل که مردم از این توطئه‌ها به خوبی آگاهند و امیدواریم که بزودی دستگاه امنیتی کشور گزارشی از کشف پشت پرده این حادثه که قلب مردم را جریحه دار نمود ارائه نمایند.

دعوت حزب ندای ایرانیان برای حضور همگانی در راهپیمایی ۲۲ بهمن
هم اکنون بخوانید

مسلما همانطور که این آیه در سوره مبارکه آل عمران می‌فرماید، راه ما جز راه وحدت کلمه و اتحاد نمی‌تواند باشد و خداوند الفت قلوب بین مسلمین و پرهیز از دشمنی در بین آنها را دوست می‌دارد و از آن راضی خواهد بود.

-علیرضا رحیمی عضو کمیسیون امنیت ملی: بزرگان انقلاب مواضعشان را نسبت به چنین رفتارهای انحرافی اعلام کنند

مرگ بر آخوند آمریکایی

مرگ بر منافق

مرگ بر دروغگو

اینها بخشی از توهین‌ها به رییس‌جمهور در روز قدس (امروز) توسط جماعتی بود که پایگاه در مسجد دارند.

سال گذشته که در راهپیمایی روز قدس حضور داشتم توهین‌های شرم‌آور همین جماعت را به آقای دکتر عارف شخصا شاهد بودم.

شرم‌آور است که دفاع از ولایت و بصیرت انقلابی اینگونه تفسیر و اعمال شود.

ظاهراً جماعتی از تعبیر آتش به اختیار زیادی ذوق زده شده‌اند تا جایی که ماموریت تفرقه‌افکنی در صفوف متحد ملت روزه‌دار علیه اسراییل را خودنویس کرده‌اند.

گرچه ممکن است (ابزارگونه) از عبارت، آتش به اختیار، دریدگی یا درندگی نیز تفسیر و تأویل شود اما به یقین چنین برداشتی هرگز منطبق با منویات والای رهبری معظم نیست.

جا دارد بزرگان انقلاب و ائمه محترم جمعه در روشنگری شجاعانه موضع خود را نسبت به چنین رفتار انحرافی اعلام کنند تا جماعتی بنام انقلابیگری، فحاشی را در ایام مقدس ترویج نکنند.

گویی ولی شناسان رفتند از این ولایت

-فرید موسوی نماینده تهران: اگر در گذشته با این افراد معلوم‌الحال برخورد می‌شد، امروز چنین شاهد چنین رفتارهایی نبودیم

بسمه تعالی

اگر آن روزها که برخی معلوم الحال به خود اجازه هرگونه توهین و تهمت به مرحوم آیت‌الله‌هاشمی می‌دادند یا آن روزی که در قم سخنرانی دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی را برهم زدند یا روزی که در شیراز خودروی دکتر مطهری را مورد تعرض قرار دادند و… با امران و مجریان آنها مسامحه نمی‌شد و برخورد قاطع با اخلال‌گران نظم و امنیت کشور انجام می‌پذیرفت، قطعا امروز عده‌ای خودسر که نه فهمی از منافع ملی دارند نه در اندیشه عزت ایران‌اند، در برابر جمهوریت نظام نمی‌ایستادند و نمایش اقتدار، وحدت ملی و فریاد انزجار ملت روزه‌دار از ظلم و بی‌عدالتی، اینچنین تحت‌الشعاع اقدام نابخردانه آنها قرار نمی‌گرفت.

اللَّهُمَّ إِنَّا نَعُوذُ بِک مِنْ نَزَغَاتِ الشَّیطَانِ الرَّجِیمِ وَ کیدِهِ وَ مَکایدِهِ، وَ مِنَ الثِّقَةِ بِأَمَانِیهِ وَ مَوَاعِیدِهِ وَ غُرُورِهِ وَ مَصَایدِهِ.

“بارخدایا، به تو پناه می‌بریم از فتنه‌انگیزی‌های شیطان رانده‌شده و از حیله و مکرهای گوناگونش و از تکیه‌کردن به آرزوها و وعده‌ها و فریب او و درافتادن به دام‌هایش”

(برگرفته از دعای هفدهم صحیفه سجادیه)

-محمود صادقی عضو فراکسیون امید: اهانت به رئیس‌جمهور با فلسفه روز قدس تعارض دارد

اهانت به رییس‌جمهور منتخب ملت برخلاف رهنمود رهبر انقلاب، جامعه را دوقطبی می‌کند.

“رهبر انقلاب: اینکه من از بعضی مسوولان و سران کشور گله گذاری کردم موجب نشود عده‌ای راه بیفتند بنا کنند علیه این و آن شعار دادن. نه، بنده با این کار مخالفم.”

اهانت به رییس‌جمهور مستقر و منتخب ملت با فلسفه روز قدس که نماد وحدت مسلمین است، تعارض دارد.

-محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید: شعارهای انحرافی در روز قدس همصدایی با دشمنان ملت است

طرح شعارهای انحرافی و توهین‌آمیز توسط وحدت‌شکنان در راهپیمایی روز قدس همسویی و همصدایی با دشمنان ملت است.

-علی مطهری نایب رئیس مجلس: دادستان تهران در معرض یک آزمایش بزرگ است

به گزارش ایسنا، علی مطهری نیز با انتشار مطلبی تحت عنوان «دادستان تهران در معرض آزمایش» در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: «شعارهایی که عده‌ای با اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی قبلی علیه رئیس‌جمهور در راهپیمایی روز قدس سر دادند قطعا مصداق جرم است و اسناد آن نیز موجود است. باید ببینیم قوه قضائیه که به صرف احتمال وقوع جرم یک اعتماد نو به نقل از برنامه سخنرانی را در روز اربعین در مشهد لغو می‌کند اکنون که با یک جرم مشهود مواجه است چگونه رفتار می‌کند. دادستان تهران اکنون در معرض یک آزمایش بزرگ است که آیا با تعقیب مجرمان استقلال و عدالت خود و قوه قضائیه را نشان می‌دهد یا با چشم‌پوشی از آن، گرایش سیاسی را بر اجرای حق و عدالت مقدم می‌دارد؟

قنبری: آقایان ایجاد محدودیت را در دستور کار دارند
هم اکنون بخوانید

البته توهین‌هایی که به خود من شد مورد نظرم نیست چون معمولا این افراد مستضعف فکری هستند که با چند دقیقه صحبت با آنها و آگاهی از واقعیات، طرفدار می‌شوند و روبوسی می‌کنند، ولی توهین‌های به رئیس‌جمهور که از روی عناد صورت گرفت حتما باید پیگیری شود.»

-عبدالکریم حسین‌زاده عضو فراکسیون اهل سنت: باید برای جریان مرموز توهین به رئیس‌جمهور کمیته حقیقت‌یاب تشکیل شود

برای این جریان مرموز توهین به رئیس‌جمهوری هم مثل غائله ۲۲ بهمن قم باید کمیته حقیقت‌یاب تشکیل شود تا ریشه‌ها و اهداف این اقدام مشخص شود.

-بهرام پارسایی نماینده شیراز: هتک حرمت منتخبین ملت حربه انحصارطلبانی است که وحدت ملی را برنمی‌تابند

هتک حرمت منتخبین ملت، حربه انحصارطلبانی است که وحدت ملی را برنمی‌تابند. این حربه که جمهوریت نظام را نشانه رفته هم در مقابل اراده مردم، بی‌اثر است.

-جعفرزاده نماینده رشت: خدشه‌دار کردن انسجام و وحدت ملی خیانت به کشور و شهداست

امروز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس بود، روز انزجار از ظلم و متجاوز، روزی که همه یکدل و یک صدا به خیابان آمده بودند تا با عمل به وصایای امام راحل (ره) و توصیه‌های مقام معظم رهبری با هر سلیقه و جناحی، فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر بدهند چون دشمن دشمن است و وقتی پایش به کشوری باز بشود چپ و راست نمی‌شناسد. اما متاسفانه امروز که رسانه‌های دنیا می‌بایست فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا را پوشش می‌دادند عده‌ای نادان خوراک تبلیغاتی برای صهیونیست‌ها درست کردند تا آنها این اجتماع عظیم را بطور دیگری بتوانند ترسیم کنند و اصلا آن را وارونه جلوه دهند! انگار هدف اسرائیل نبوده است! واقعا این عده قلیل که این حماسه بزرگ را به حاشیه بردند و دل شهدا و امام شهدا را خون کردند و بر علیه رئیس‌جمهور و معاون اولش و نائب رئیس مجلس و تعدادی از نماینده‌های مجلس شعار دادند اینها در زمین اسرائیل و برای صهیونیست بازی نکردند؟ نمی‌بایست عده‌ای قلیل و کوچک این راهپیمایی بزرگ را به حاشیه برده و سطح آن را به یک نزاع داخلی تقلیل دهند و انسجام و وحدت ملی را خدشه‌دار نمایند بخدا قسم اعمال این عده (هر کسی که می‌خواهند باشند) عین خیانت به کشور و شهداست و هیچ وقت از حیث این خیانت‌ها پاسخ خون شهدا را نمی‌توانند بدهند! و قطعا هر آن کس که دلش برای این انقلاب و نظام و شهدا می‌سوزد می‌بایست اعمال این نابخردان را محکوم کند و از آن تبری بجوید! واقعا امروز که می‌بایست لرزه بر اندام رژیم صهیونیستی می‌افتد با این رفتارهای ناپسند قند در دل صهیونیست‌ها آب شد و حال باید دید چه جشن و پایکوبی خواهند گرفت!

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار

-فریده اولادقباد نماینده تهران: توهین به رئیس‌جمهور اهانت به یک ملت است

اولادقباد نماینده مردم تهران توهین به رئیس‌جمهور، اهانت به یک ملت است. نهادهای انتظامی، حاشیه‌سازان راهپیمایی امروز را شناسایی نمایند. توصیه مکرر “رهبری” حفظ وحدت است.

-فاطمه ذوالقدر نماینده تهران: رفتارهای هنجارشکنانه امروز چیزی جز توهین به ملت نیست

به فرموده امام خمینی (ره) میزان رای ملت است. رفتار هنجارشکنانه و فتنه‌انگیز عده‌ای قلیل در روزی که نماد وحدت مسلمین در برابر مستکبرین و غاصبین قدس شریف است چیزی جز فتنه‌انگیزی و توهین به ملت نیست.

-زهرا ساعی نماینده تبریز: اختلاف‌افکنی عده‌ای قلیل تعرض به وحدت است

‏روز قدس نماد وحدت مسلمین در حمایت از ملت مظلوم فلسطین است، مبداء و منشاء این وحدت ایران بزرگ است، اختلاف‌افکنی عده‌ای قلیل تعرض به این وحدت است.

-علی نجفی عضو کمیسیون امنیت ملی: با عوامل توهین به رییس‌جمهور برخورد شود

عرصه آرمان‌خواهی و همبستگی ملی را به صحنه مناقشات جناحی، تنزل ندهیم.

توهین به رئیس‌جمهور محترم پذیرفتنی نیست. با عوامل آن باید برخورد شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا