تأکید روحانی بر پیگیری موضوع بیمه والدین شهدا

رئیس‌جمهور در دیدار و ضیافت افطار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران، شهادت، ایثار و فداکاری را بسیار ارزشمند و بزرگ توصیف کرد و گفت: اگر ایثار نبود، حتماً بدانید که انقلاب اسلامی به پیروزی نمی‌رسید و همچنین نمی‌توانستیم در برابر توطئه جهانی در هشت سال دفاع مقدس به موفقیت دست یابیم.

به گزارش اعتماد نو ، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در این مراسم که در فضایی صمیمی برگزار شد، تاکید کرد: امروز اگر ایثار نبود، با توجه به این همه توطئه‌هایی که وجود دارد، پیروز نمی‌شدیم، بنابراین تمام موفقیت‌های ملت ایران مرهون ایثار، فداکاری و جهاد در راه خدا است.

روحانی با اشاره به فرازی از وصیت‌نامه مولا امیرالمومنین علی(ع) در ماه رمضان، اظهار کرد: امام علی(ع) می‌فرمایند که جهاد در راه خدا باید هم با نثار جان، هم با اعطای مال و هم باید با زبان باشد، لذا امر به معروف و نهی از منکر و دعوت به حق و در کل جهاد با زبان بسیار اهمیت دارد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ماه مبارک رمضان، ماه غفران و عبادت است، گفت: از خدا می‌خواهیم که جزو انسان‌های سعادتمند باشیم و با روح پاک ماه رمضان را به اتمام برسانیم و در پایان این ماه به گونه‌ای باشد که خداوند از گناهان ما گذشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن مجید به پیامبر اسلام(ص) توصیه می‌کند که ای پیامبر به همه بندگان من بگو که خداوند از همه گناهانتان می‌گذرد و در این تعبیر قرآنی قید مسلمانی و حتی مومن بودن وجود ندارد و همه کسانی را که گناهی مرتکب شده و از حد عبور کرده‌اند، شامل می‌شود.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه هیچ چیزی بدتر از یأس از رحمت الهی وجود ندارد، اضافه کرد: اگر کسی بدترین گناه را مرتکب شده باشد و از بخشش خداوند مأیوس گردد در حقیقت گناه دیگری مرتکب شده است و باید همیشه به رحمت خداوند امیدوار باشیم چرا که خداوند رحمت واسعه الهی، آمرزنده، مهربان، غفور و رحیم است.

روحانی افزود: ماه رمضان باید انسان را برای انجام وظایف خود در برابر رسالت‌هایی که خداوند برای اعتلای کشور، دین و عزت بر دوش او گذاشته، آماده‌تر کند.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه راه و باب شهادت باز است، گفت: برخی تصور می‌کردند که بعد از پایان جنگ تحمیلی باب شهادت به روی مردم بسته شده است در حالی که این باب باز است، فقط باید انسان برای فداکاری و ایثار آماده باشد.

روحانی افزود: نیروهای بسیج، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، کسانی که در مرزها حضور دارند و آنهایی که در مسیر علم و دانش هسته‌ای تلاش کرده و به شهادت رسیدند و نیز مدافعین حرم و عزیزانی که در روزهای اخیر در ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم امام (ره) به شهادت رسیدند، نشان می‌دهد که باب شهادت همچنان، باز است.

رئیس‌جمهور در ادامه گفت: اگر چه در پیشگاه خدای متعال، شهدا از درجات مختلفی برخوردار هستند، اما همه شهدا به عنوان سرمایه‌های بزرگ ملی، عزت، استقلال و حفظ دین و مرام کشور و ملت ایران هستند.

روحانی برای شهدا، درجات متعالی و محشور شدن در کنار شهدای کربلا و سالار شهیدان امام حسین(ع) را مسألت کرد و گفت: امیدوارم خداوند ما را پیرو و ادامه‌دهنده راه شهیدان قرار دهد و ما را که مسئولیت‌هایی بر دوش داریم در دنیا و آخرت در پیشگاه شهدا و خانواده شهیدان سربلند سازد.

رئیس‌جمهور در ادامه پیگیری موضوع بیمه والدین شهدا را مورد تأکید قرار داد و افزود: از خداوند می‌خواهم که خادم خوبی برای خانواده شهدا و ادامه‌دهنده راه شهیدان و ایثارگران باشیم.

روحانی تاکید کرد که خانواده معظم شهدا در پیشگاه خداوند جایگاه بسیار بالایی دارند و اگر مسئولان کاری برای آنان انجام می‌دهند ذره کوچکی در برابر کار بزرگی است که خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران انجام داده‌اند.

وی همچنین گفت: شب‌های دهه پایانی ماه مبارک رمضان بسیار عزیز هستند و در این شب‌ها پیوسته این دعا تکرار می‌شود که خدایا در این شب‌های پایانی ماه مبارک ما را جزو سعادتمندان قرار بده و روح ما را با شهدا محشور کن و از گناهان ما در گذر و به ما ایمانی بده که همواره در کنار قلب و روح ما باشد؛ ایمانی که شک‌ها را از دل‌ها برطرف کند.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: در این دعا آمده است که «خدایا هر چه قسمت ما کردی ما را راضی و خشنود به قسمت خودت قرار بده». این خیلی جمله و فراز مهمی است. خشنودی انسان از انجام وظیفه خیلی مهم است. اینکه انسان روزه بگیرد یا برای نماز صبح از خواب برخیزد ولی قلباً از این اعمال خشنود نباشد، خیلی متفاوت از این است که انسان آنچه انجام می‌دهد از روی رضای قلبی و خشنودی باشد.

روحانی با بیان اینکه «کسانی پیش خداوند مقرب هستند که وظیفه خود را با خشنودی کامل انجام می‌دهند؛ از نماز، روزه، حج، زکات و خمس و هر آنچه خدا مقرر کرده است»، اظهار کرد: اینکه مادر و پدری فرزندشان را در راه خدا تقدیم کنند، به هیچ وجه کار آسانی نیست. اگر انسان خودش برود و شهید شود خیلی آسان‌تر است اما وقتی خانواده‌ای فرزند عزیزش و چه بسیار خانواده‌هایی که دو، سه یا چهار فرزند و همسر و داماد و پدرشان در راه خدا شهید شده است، این اصلاً راحت و ساده نیست.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: کسی که در برابر سختی‌های انجام وظیفه صبر می‌کند و از آنچه خداوند نصیبش کرده خشنود است، اجرش بی‌حساب است و هیچ فکر و وسیله‌ای نمی‌تواند ارزش آن را محاسبه کند.

در این مراسم خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران نماز مغرب و عشاء را به امامت رئیس‌جمهور اقامه کرده و روزه خود را در کنار حسن روحانی افطار کردند.

ساخت ۴۰۰۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی آغاز شد
هم اکنون بخوانید

منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

دکمه بازگشت به بالا