جوانان، تخصص، تجربه، حمایت

مدت مدیدیست که جوانان ایران زمین دچار بحران های شدیدی  هستند که خود سرمنشا بسیاری از ناهنجاری هاست بحرانی که به بحران هویت موسوم شده جوانانی که به جای بهره گیری از دانش و تحصیلاتشان در مدیریت شهری وموسسات و ادارات و نهادها و سازمان ها باید در بی تفاوتی و بیکاری به سر ببرند. ایران اسلامی ما بعد از سرنگونی رژیم طاغوتی شاهنشاهی از به کارگیری جوانان تجربه موفقی داشته است، در همه صحنه های انقلاب هرجا که جوانان حضور داشتند عملکرد ارزشمندی داشتیم و طبیعتا انتظار جوانان هم این است که در همه سطوح مدیریتی حضور داشته باشند. یکی از راه های پیشرفت و ترقی کشور بدون شک سرمایه­گذاری بر روی جوانان و نسل آینده شان می باشد. نسل جوان به عنوان نیروی فعال و متحرک و پر تلاش کشور می تواند نقش بزرگی در پیشرفت این جامعه داشته باشد جامعه ای که طبق اخبار و ارقام داده شده جوانان آن روز به روز به سالخوردگی نزدیک و نزدیکتر می شوند. آینده یک جامعه بستگی به ظرفیت جوانان آن جامعه دارد به همان اندازه که جوانان یک جامعه ظرفیت اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی را فرا گرفته باشند به همان اندازه توقع یک جامعه مرفه متکی به خود، تولیدگرا و توانا را در آینده می توان داشته باشیم.

در سایر کشورهای جهان هر روز نقش جوانان را در عرصه های سیاسی و اقتصادی و اجتماعی برجسته می گردد ولی متاسفانه این موضوع در کشور ما اینگونه نیست و جوان هر روز سرخورده تر از دیروز خود را می بیند.

نجات زن بلژیکی ۶ روز پس از حبس شدن در خودرو
هم اکنون بخوانید

سرمایه گذاری بر نسل جوان، در حقیقت ظرفیت سازی روی منابع انسانی است توسعه و ترقی هر جامعه به دست انسان صورت می گیرد. در صورتی که منابع انسانی با ظرفیت نداشته باشیم نمی توانیم منابع و امکانات اجتماعی و فرهنگی خود را کنترل کنیم. ما تا توانایی و مهارت و دانش و کار را در نسل جوان بالا بندیم نمی توانیم افراد متخصص داشته باشیم، جامعه ای که افراد متخصص نداشته باشد نمی توان آینده مرفه و ایده آلی داشته باشد. در زمان جنگ تحمیلی جوان شانزده ساله را می فرستادیم خط مقدم و می گفتیم شجاع است و میشد فرمانده نخبه عملیات، میشد حسن باقری ها اما الان حاضر نیستیم در یک اداره یا کارخانه نگاهی به او بی اندازیم، در این برهه نه تنها حکومت و نهادهای اقتصادی سیاسی بلکه خانواده ها نیز مکلف اند تا روی فرزندانشان و نسل جوان سرمایه گذاری ظرفیتی کنند و با این سرمایه گذاری آینده ی اجتماعی و اقتصادی نسل جوان را حفظ و تامین کنند. از این رو می توان  نتیجه بگیریم که بهترین سرمایه گذاری، سرمایه گذاری بر افراد و مخصوصا جوانان است، در صورتی که یک خانواده و یا یک جامعه افراد متخصصی داشته باشد آن خانواده و یا جامعه توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و حتی سیاسی خواهد داشت در غیر این صورت نمی توان هیچ گونه چشم انداز اقتصادی و اجتماعی در این جامعه تصور کرد. لازم است تا حکومت، جامعه و نهادهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و خانواده­ها به سرمایه گذاری بر نسل جوان توجهی لازم داشته باشند تا با این کار، امنیت اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و رفاهی جامعه را تامین و تضمین کند.

جلسه صمیمانه مدیران کمیته‌ها برای اردونشینان تیم فوتبال جوانان
هم اکنون بخوانید

آرین عموی فومنی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 13 =

دکمه بازگشت به بالا