با این نرم‌افزار به سادگی آب خوردن ربات بسازید

عرضه یک ابزار طراحی تعاملی توسط محققان دانشگاه کارنگی ملون، تولید و آزمایش ربات‌‌های مختلف را توسط متخصصان و همینطور افراد عادی راحت‌تر کرده است.

به گزارش  اعتماد نو ،  با استفاده از این ابزار به راحتی می‌توان ربات‌‌های چهار چرخ یا چهارپا تولید کرد. این ابزار ابتدا ربات‌‌های مذکور را طراحی می‌کند و سپس می‌توان مدل طراحی شده را با استفاده از چاپگرهای سه‌بعدی تولید و عرضه کرد.

این نرم‌افزار طراحی دارای رابط کاربری ساده‌ای است که به کاربران امکان می‌دهد اجزای مختلف ربات را از میان مجموعه‌ای از اجزای پیش فرض انتخاب کنند. این اجزا با یکدیگر سازگاری دراد و می‌توان آنها را به راحتی در کنار یکدیگر قرار داد.

در نهایت با استفاده از تعدادی ابزار ارتباطی و دیسک می‌توان بخش‌‌های اصلی این ربات‌‌ها را به هم متصل کرد و رباتی کامل را برای چاپ سه‌بعدی آماده کرد.

قبل از انجام چاپ، نرم‌افزار تست شبیه‌سازی حرکت ربات را اجرا می‌کند تا مشخص شود فعالیت هر ربات در فضای واقعی تا چه حد با آنچه که تصور می‌شود، مطابقت دارد.

صرفه‌جویی در وقت و هزینه و تسهیل طراحی و ساخت ربات برای عموم علاقه‌مندان از جمله مزایای استفاده از این روش است. البته هنوز تا تکمیل این نرم‌افزار و استفاده عمومی از آن راه درازی در پیش است.

منبع:مهر

آقای وزیر شما به واسطه زدوبند فامیلی آنجا هستید
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

دکمه بازگشت به بالا