تشدید تدابیر امنیتی در انگلیس

سرویس اطلاعات داخلی انگلیس از ترس تعدادی از مظنونان فراری بمب‌گذاری منچستر، در تدابیر امنیتی اعتماد نو به نقل از برنامه‌های ورزشی، فرهنگی و اجتماعی آتی تجدیدنظر می‌کند.

به گزارش اعتماد نو ، به نوشته روزنامه دیلی میل، این هفته انگلیس شاهد برگزاری بیش از ۱۳۰۰ اعتماد نو به نقل از برنامه ورزشی، فرهنگی و اجتماعی است و صدها افسر پلیس قرار است گشت‌زنی داشته باشند. از جمله مراسم‌های مهم، فینال جام حذفی و لیگ برتر راگبی است که طرفداران زیادی دارد.

علاوه بر این، تدابیر امنیتی در تفرجگاه‌ها، تفریگاه‌های ساحلی و پارک‌ها افزایش خواهد یافت. افسران امنیتی ارشد انگلیس معتقدند که عاملان اصلی بمب‌گذاری مرگبار هفته گذشته در منچستر در بازداشت به سر می‌برند اما هشدار داده‌اند که احتمالا تعداد دیگری هم دستگیر شوند. تاکنون ۹ تن به ظن مشارکت در حمله مذکور بازداشت شدند.

تدابیر امنیتی در اطراف کاخ باکینگهام، حومه سایت‌های هسته‌ای و پارلمان انگلیس به شدت افزایش یافته است. در همین حال سرویس اطلاعات داخلی انگلیس اعلام کرده است،‌ ۲۳ هزار افراطی بالقوه در انگلیس ساکن هستند. با این حال، رئیس پلیس متروپولیتن تاکید دارد اکثر مظنونان شبکه بمب‌گذاری منچستر در بازداشت هستند و انگلیسی‌ها می‌توانند آزادانه تردد داشته باشند.

 

منبع:ایسنا

رای دادگاه بدوی توسط دیوان عدالت تایید و برای اجرا به قسمت اجرای احکام ارسال شده است
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + هشت =

دکمه بازگشت به بالا