دستاوردهای دولت در حوزه اقتصادی قابل‌تقدیر است

به گزارش اعتماد نو ،  مرجع عالیقدر جهان تشیع در این دیدار که عصر پنج‌شنبه در بیت معظم له برگزار شد، خطاب به حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی گفت: جایگاه بخش‌خصوصی در تولید کالاهای ایرانی باید تقویت شود و همزمان با آن، تلاش گردد در قالب طراحی‌ها و اعتماد نو به نقل از برنامه‌های مدون، کیفیت کالاهای داخلی بیش از پیش ارتقاء داده شود.

ایشان اعتماد نو به نقل از برنامه‌های دولت برای از بین بردن فقر و کمک به اقشار آسیب‌پذیر را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: بحمدالله موفقیت‌های خوبی در این عرصه نصیب دولت شده که باید با جدیت بیشتر برای خدمت به مردم و به‌ویژه محرومان ادامه یابد و در اجرای طرح‌ها و اعتماد نو به نقل از برنامه‌ها به گونه‌ای عمل شود که دستاوردهای اقتصادی دولت و همه نهادهای کشور به‌ویژه در حوزه اقتصادی، در زندگی روزمره مردم بیش از پیش ملموس شود.

حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با تاکید مجدد بر اصلاح روش پرداخت یارانه، گفت: ضرورت دارد در اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای عمل شود که یارانه پردرآمدها حذف و یارانه طبقات محروم جامعه افزایش یابد.

مرجع عالیقدر تشیع همچنین به مشارکت گسترده مردم در انتخابات اشاره کرده و با تقدیر از حضور گسترده مردم و تبریک به حسن روحانی افزود: مشارکت مردم در این انتخابات تاثیر بسیار زیادی میان مردم منطقه خواهد داشت و همان‌طور که شما در مصاحبه خود اشاره کردید می‌تواند به عنوان یک آرزو برای برخی کشورهای منطقه باشد و باید قدردان این مشارکت گسترده مردمی بود.

اولین جلسه شورای راهبردی اربعین ۹۷ برگزار شد
هم اکنون بخوانید

ایشان همچنین اعتماد نو به نقل از برنامه‌های دولت در حوزه دین و گسترش معارف اسلامی را مورد اشاره قرار دادند و تصریح کردند: این اعتماد نو به نقل از برنامه‌ها همانند گذشته باید مورد تاکید قرار گیرند و تلاش‌ها برای تقویت ارتباط و پیوند میان مرجعیت، حوزه های علمیه و دولت تداوم یابد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در ادامه با تقدیر از اقدامات دولت در مبارزه با قاچاق، تاکید کردند: مبارزه جدی دولت با موضوع قاچاق باید بیش از پیش سرعت یابد.

مرجع عالیقدر تشیع سپس با تقدیر از تلاش‌های انجام شده برای ایجاد شبکه ملی اطلاعات و تشکر از دولت درباره تمهیداتی که برای پالایش شبکه‌های اجتماعی انجام گرفته، خواستار نظارت بیشتر و تقویت اعتماد نو به نقل از برنامه‌های مفید این شبکه‌ها شدند.

رییس جمهوری نیز در این دیدار، حضور و مشارکت مردم در انتخابات اخیر را بسیار چشمگیر و الگویی برای نه تنها کشورهای منطقه بلکه برای جهان برشمرد و گفت: این حضور گسترده مردم مایه مباهات و فخر مردم و جمهوری اسلامی ایران است.

حجت الاسلام و المسلمین روحانی با تشریح اعتماد نو به نقل از برنامه‌ها و دستاوردهای دولت در عرصه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و تاکید بر تداوم و شتاب بخشیدن به پیشبرد این طرح ها در دولت دوازدهم، از حوزه های علمیه، مراجع عظام تقلید که در تمام مراحل و سختی ها، از دولت پشیبانی کرده اند، سپاسگزاری کرد.

رییس جمهوری همچنین با ارائه گزارشی از افزایش مستمری طبقات محروم جامعه در دولت یازدهم و اعتماد نو به نقل از برنامه های دولت دوازدهم برای افزایش این مستمری ، تاکید کرد : دولت تمام تلاش خود را برای کاستن از فقر ، گسترش تولید و اشتغال بکار گرفته است.

ایرانی‌ها باسوادتر، مستاجرتر ، شهرنشین‌تر و خانواده هایشان کوچک تر شده‌است
هم اکنون بخوانید

روحانی همچنین با بیان اینکه من خودم را فرزند حوزه علمیه می‌دانم و لذا روابط بسیار گرم و صمیمانه و موثر با مراجع عظام و حوزه‌های علمیه در دولت دوازدهم نیز پیگیری و تداوم می‌یابد، گفت: حوزه‌های علمیه، بویژه حوزه علمیه قم و مراجع عظام تقلید یکی از بزرگترین پشتوانه‌ها و سرمایه های معنوی و فرهنگی ملت و دولت است و بی تردید نظرات مراجع عظام و روحانیت معظم را برای دولت و مردم راهگشا می دانیم.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه ما خود را موظف به گسترش معارف دینی و رشد و اعتلای دین و مذهب در جامعه می‌دانیم، اظهارداشت: تک تک وزرا و مسوولان در دولت در خدمت مراجع و آماده  پیگیری رهنمودهای آنان و تبیین مسایل مختلف کشور هستند.

روحانی با تشریح اعتماد نو به نقل از برنامه‌های انجام شده دولت در ارتباط با  موضوع شبکه‌های اجتماعی،ضمن ارائه گزارشی از اعتماد نو به نقل از برنامه‌های دولت در ایجاد زیرساخت‌ها و شبکه ملی اطلاعات، اظهارداشت: مرحله نخست شبکه ملی اطلاعات افتتاح شده و اجرای فازهای بعدی این شبکه ملی در دولت دوازدهم با شتاب بیشتری ادامه می یابد.

 

منبع:اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + پنج =

دکمه بازگشت به بالا