رفت و آمدهای دوستانه بین تمامی نامزدها و هواداران برقرار شود

به گزارش اعتماد نو، حجت الاسلام رسول منتجب نیا روز یکشنبه در گفت و گو با پایگاه خبری سیاسی ایرنا در پاسخ به سوالی درباره ضرورت وحدت، همدلی و وفاق در دوران پساانتخابات افزود: در دوران تبلیغات انتخابات به طور طبیعی رقابت هایی بین نامزدها و هوادارانشان به وجود می آید و از آنجا که ما با فرهنگ و اخلاق اسلامی فاصله داریم گاهی رقابت ها به سمت ساختار شکنی، بداخلاقی و تخریب رقیب می رود.
وی ادامه داد: اما وقتی یک جناح یا نامزد در انتخابات پیروز شد اگر رقابت ها و صف بندی ها ادامه یابد، جامعه دچار چنددستگی و پراکندگی خواهد شد و نیروها به جای این که به سازندگی کشور بپردازند به حذف یکدیگر و پاسخ یکدیگر خواهند پرداخت.
وی تاکید کرد: جامعه هرگز با چنین روشی پیشرفت نخواهد کرد و سیر نزولی را در پی خواهد داشت.
قائم مقام حزب اعتماد ملی همچنین گفت: عقل سلیم اقتضا می کند بعد از اخذ رای و اعلام نتایج بحث های تبلیغات انتخابات تمام شود و بجای صحبت هایی که در دوران تبلیغات شده، جملات محبت آمیز و دوستانه در اظهارات به کار رود و در عمل نیز رفت و آمد و دوستی صمیمانه بین نامزدها و هواداران به جود بیاید تا نیروها متمرکز و صرف پیشرفت مملکت و منافع ملی شود.
منتجب نیا افزود: به اندازه کافی دستورهای شرعی برای وحدت و انسجام داریم و در فرمایشات امام راحل و رهبر معظم انقلاب نیز بر همین اساس تاکید شده است.
وی ادامه داد: به عنوان یکی از هواداران آقای روحانی از دوستان تقاضا می کنم هم طرفداران دکتر روحانی مراقب باشند و بنای آنان بر جذب و رفع کدورت ها باشد و هم جناح رقیب فرض بر این نگذارند که الان دوران تبلیغات است.
قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت: روحانی رئیس جمهوری کشور است و باید به همه مردم خدمت است، رئیس جمهوری نمی تواند خط کشی کند و تنها به هوادارانش خدمت کند؛ او موظف است رئیس جمهوری کل ملت باشد و برای همه ملت بدون تفاوت اعتماد نو به نقل از برنامه ریزی و خدمت کند.
منتجب نیا افزود: اگر بنای دو طرف بر این باشد تمام تنش ها جای خود را به آرامش و امید و نشاط خواهد داد و اختلافات جای خود را به صمیمت، وحدت و براداری خواهد داد و این همان عقل سلیم و دستورات شرع اسلام است.
حسن روحانی با کسب با ۲۳ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۶۱۶ رای به عنوان دوازدهمین رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزیده شد.

دانشجویان راه موفقیت در انتخابات سال آینده را انتخاب کنند
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا