برخی کاندیداها راه دولت گذشته را در پیش گرفته‌اند

اسحاق جهانگیری در گردهمایی بزرگ اهل سنت تهران در حمایت از حجت‌الاسلام حسن روحانی گفت: مسیر توسعه کشور که در دولت آقای خاتمی در مسیر صحیحی قرار گرفته بود در سال‌های بعد به دلیل بی‌تدبیری‌ها دچار مشکلات عدیده‌ای شد.

به گزارش اعتماد نو به نقل از سحر، این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: در مناظره هم گفتم اگر به مشکلات دولت قبل اشاره می‌کنیم به دلیل این است که برخی کاندیداها راه دولت نهم و وهم را در پیش گرفته‌اند و از اعضای آن دولت در ستادهای خود استفاده می‌کنند.

معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه در دولت نهم و دهم فروش نفت کمترین اثری در زندگی مردم نداشت، اظهارکرد: در آن دوران تعداد شغل صفر بود و وضع معیشت مردم کوچکتر شد. فضای بین‌المللی دشواری علیه ایران ایجاد شد و ایرانی‌ها در دنیا به دلیل دارا بودن شناسنامه ایرانی نمی‌توانست حساب بانکی در کشور دیگری باز کند و این ظلم بزرگی به این ملت بود.

او تاکید کرد: تلاش زیادی شد تا مسیر توسعه کشور هموار شود. ما در یک گفت‌وگوی فشرده به یک توافق جدی با شش کشور دنیا دست پیدا کردیم و ایران هراسی را به ایران دوستی تبدیل کردیم.

معاون اول رییس‌جمهور به سفر مقامات خارجی به تهران پس از برجام اشاره کرد و افزود: بعد از توافق هسته‌ای فضای اقتصادی کشور به فضای آرامی تبدیل شد، دیگر تغییرات لحظه‌ای از بین رفت. آینده برای فعالان اقتصادی روشن و فضای سیاسی دوستانه شد و دیگر، گروه ها با تمام اختلاف نظرهای سیاسی با هم دشمن نیستند.

حل پيچيده ترين مسائل از طريق گفتگوهاي مسالمت آميز امكان پذير است
هم اکنون بخوانید

جهانگیری ادامه داد: دیگر کسی به قوم‌های امنیتی نگاه نمی‌کند. ما به هیچ وجه نمی‌توانیم به مرزهای خودمان با عنوان تهدید نگاه کنیم. چه اشکالی دارد که مرز نشین‌های ما با همسایگان در تردد باشند؟ اگر به آینده ایران فکر می‌کنیم باید به توسعه آن نیز فکر کرده و راه توسعه را انتخاب کنیم.

این نامزد انتخابات  اظهار کرد: اهل تشیع و اهل سنت رنگین کمانی را تشکیل می‌دهند که بدون هم ناقص هستند. ما باب‌هایی را برای اهل سنت باز کردیم که تا پیش از آن بسته بود. ما در دولت یازدهم با اهل سنت در تعامل بودیم و برای اولین بار سفیر اهل سنت انتخاب کردیم. ما فرماندار اهل سنت و زن انتخاب کردیم.

او ادامه داد:در اداره کشور و وزارت کشور در پست قسمت‌های سیاسی از برادران و خواهران اهل استفاده کردیم.

جهانگیری یادآور شد: هفته گذشته آقای مولوی عبدالحمید و شورای راهبردی اهل تسنن با من گفت‌وگو کردند و من به آن‌ها اطمینان دادم دولت ایستاده تا حقوق شهروندی و اصول قانون اساسی را کامل اجرا کند. باید جوان‌های مختلف وارد عرصه شوند.

معاون اول رییس‌جمهور اضافه کرد: من در این چهارسال بیش از پنج بار به چابهار سفر کردم. بهترین فرصت‌ها را خداوند به این عزیزان داده است. شما جوان‌ها به صحنه بیایید. ما نباید بگذاریم مردم غصه معیشت داشته باشند.

جهانگیری یادآور شد: همه اقوام با هم برادر هستند و هیچ قومی بر دیگری ارجحیت ندارد. عده‌ای دنبال برگشتن به گذشته هستند و وعده‌های بی‌جا می دهند. نباید گول وعده آنها را خورد.

او ادامه داد:باید همه ملت ایران به صحنه انتخابات بیایند. در حالی که شرایط منطقه ما حساس و هر آن ممکن است اتفاقی بیافتد، ملت ایران با حضور خود همه توطئه‌ها را نقش بر آب می‌کنند و راه امید را استمرار می‌بخشند.

راه بهبود وضع مردم و کشور، انجام اصلاحات‌ تدریجی و قانونمند است
هم اکنون بخوانید

جهانگیری در پایان گفت: همه با هم باید کمک کنیم. خواسته رهبری، نخبگان و ملت این است که انتخابات پرشور و با شکوهی داشته باشیم. من به شما اطمینان می دهیم مسیر رشد و توسعه برای ایران و همه اقوام و مذاهب با سرعت بیشتری ادامه پیدا می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

دکمه بازگشت به بالا