« با آزادی » موتور محرک و عنصر انگیزشی سراسر کشور است

عباس عبدی، تحلیلگر مسائل سیاسی گفت : کسانی که از شفافیت دفاع نمی کنند، از آزادی نیز دفاع نخواهند کرد . البته من معتقدم اگر این افراد در دفاع از آزادی هم حرفی را به شکل شعار بیان کنند، به خاطر سابقه ای که توسط رفتارشان در ذهن مردم نقش بسته، جامعه در مقابل باور آن مقاومت می کند.

به گزارش اعتماد نو، این فعال سیاسی اصلاح طلب  در گفت و گو با سحر – پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی – با اشاره به مقوله آزادی به عنوان اصلا لاینفک جوامع مدرن در گفت و گو سحر – پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی – اظهار کرد : به نظر من، آزادی مقوله ای نیست که فانتزی بوده و شکل لذت بخشی داشته باشد . معتقدم که آزادی ضرورتی انکار ناپذیر برای بهبود شرایط در جمیع حوزه ها است .

وی افزود : بارز ترین نمود بیرونی این مقوله، مبارزه با فساد است که چنین امر مهمی بی شک بدون آزادی امکان پذیر نخواهد بود . وقتی از اقتصاد خوب و جامعه پویا صحبت به میان می آوریم، باید برای تحقق آن از اصل آزادی به شکل تمام قد دفاع کنیم. آزادی مختص یک گروه خاص نیست و ضرورتی است که باید در همه ارکان جامعه شاهد آن باشیم.

عبدی همچنین با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم در حوزه آزادی های مدنی و اصل آزادی ، یادآور شد : به زعم من، از میان دستاوردهای متعدد دولت در حوزه آزادی، دو شاخص به عنوان برجسته ترین ویژگی ها خودنمایی می کند . شاخص اول در حوزه آزادی فضای مجازی است که برای اولین بار مردم شاهد دفاع حاکمیت از یک آورده مدرن جهانی به کشور بودند و این مهم به طور مثال در مسائل دیگر از جمله تکنولوژی ویدئو و مسائلی از این دست با تاخیر و مقاومت فراوان حاکمیتی اتفاق افتاد .

سرگرمی که مغز را جوان می کند
هم اکنون بخوانید

همین دفاع حاکمیت از ایجاد یک امکان مدرن اطلاع رسانی برای مردم در چارچوب آزادی بوده و امر بسیار مهمی است .

وی خاطرنشان کرد : مسئله دوم، دستاورد دولت در حوزه آزادی مطبوعات است که در گذشته از آزادی و امنیت خوبی برخوردار نبودند و در این دولت آن نیز احیا شد .

این تحلیلگر مسائل سیاسی همچنین با اشاره به شعار برخی آزادی ها از سوی رقبای روحانی تاکید کرد : به نظر من کسانی که از شفافیت دفاع نمی کنند، از آزادی نیز دفاع نخواهند کرد . البته من معتقدم اگر این افراد در دفاع از آزادی هم حرفی را به شکل شعار بیان کنند، به خاطر سابقه ای که توسط رفتارشان در ذهن مردم نقش بسته، جامعه در مقابل باور آن مقاومت می کند و قطعا راه به جایی نخواهد برد .

فعال سیاسی اصلاخ طلب در ادامه نیز افزود : امروز شاهد آن هستیم که شعارهای تند  ابراهیم  رئیسی که  مدعی دفاع از مستضعفان است  در حمایت از این قشر آن هم با شعار آزادی، مورد استقبال مردم قرار نمی گیرد و آن را باور نمی کنند.

عبدی همچنین ضمن تاکید بر لزوم توجه جدی مردم و جوانان برای شرکت در همایش “سلام بر آزادی ” حامیان روحانی خاطرنشان کرد : این همایش و حضور پرشور مردم و جوانان و دانشجویان در ورزشگاه آزادی می تواند موتور محرک و عنصری تهییجی و انگیزشی در میان مردم در سراسر کشور باشد. خوشبختانه سبد آرای رئیس جمهور در روزهای اخیر سیر صعودی خوبی داشته و چنین حضورهایی نیز می تواند به فضای انتخاباتی کشور کمک کند.

در روزهای آینده حقایقی را به مردم خواهم گفت
هم اکنون بخوانید

وی در پایان گفت : امیدوارم در روزهای آتی شاهد حضور مردم و جوانانی هوشیار و آگاه باشیم و در فضای توام با آرامش بتوانند از کیان آزادی دفاع کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − دو =

دکمه بازگشت به بالا