این بار ،ثبت نام غیر قانونی برای مسکن و خرید رای!

در شرایطی که وعده‌های محمد باقر قالیباف در حوزه اشتغال با واکنش‌های عمومی کارشناسان مواجه شده است و او درباره چگونگی اجرای آن توضیحی نداد، حالا در اقدامی تازه، او سایت دیگری راه اندازی کرد و اقدام به ثبت نام غیرقانونی از مردم برای مسکن مهر کرده است.

بر اساس گزارش اعتماد نو به نقل از سحر – پایگاه اطلاع رسانی ستاد  انتخاباتی  دکتر حسن روحانی، سایت کارانه که با دستور قضایی فیلتر شد، تا اطلاعات عمومی کارجویان به دست افراد غیر مسئول نیفتد، حالا در شمایلی تازه و با عنوان ثبت نام مسکن به ادرسی تازه راه اندازی شد.

ستاد تبلیغاتی قالیباف در این  اقدام غیر قانونی ، در شرایطی  به موضوع مسکن ورود کرده است که قالیباف هنوز مسئولیتی در حوزه اشتغال و مسکن ندارد و در عمل، اقدام به ثبت نام از سوی او یک کار تبلیغاتی و فرای قانون بوده است.

گفتنی است که ستاد مرکزی قالیباف با راه اندازی کانال «کارانه و مسکن» هم اعلام کرده که مطالبه ای جدید را ساماندهی کرده است. حال انکه این افراد هیچ مسئولیت و احاطه ای بر این حوزه ندارند و این اقدامشان تنها برای جلب ارای مردمی است که از اقشار ضعیف هستند.

این ستاد اعلام کرده که مردم می توانند به محل ستادها هم مراجعه کنند و ثبت نام کنند.

نکته قابل تامل این است که اعلام نشده است این ثبت نام برای چه است و ایا کسی با ثبت نام قرار است خانه دار شود؟

چرا که اگر قرار بر این باشد ، زیرساختها از قبل موجود است و انبوهی مسکن مهر تا پیش از این بدون متقاضی رها شده اند .

رئیس‌جمهور اعضای شورای سازمان پژوهشی و برنامه‌ریزی آموزشی را منصوب کرد
هم اکنون بخوانید

کپی برداری از آمریکا؟

بر اساس این گزارش، نکته جالب در این روش غیرقانونی، اصرار بر دور زدن قانون است که یادآور کمپین های انتخاباتی در آمریکا وسریال‌هایی است که در این حوزه ساخته شده بود.

رفتارهای ضد قانون ستاد انتخاباتی محمد باقر قالیباف و اصرار او بر ایجاد سایت و ثبت نام مردم در سایت و ستاد های انتخاباتی او، یادآور نقش «فرانک آندروود» در سریال آمریکایی خانه پوشالی(house of card) است که با ثبت نام کارجویان، رای انبوهی از مردم را به خود جلب کرد و در عمل وعده هایش را اجرا نکرد.

او در مقابل انتقاد رقبا، به همکاران خود در ستاد انتخاباتی می گفت که تا برگزاری انتخابات، این کار و روش او، اثر خود را گذاشته و کار را به نفع او تمام می کند و قرار نیست این وعده ها حتما عملیاتی شود!

حالا به نظر می رسد ستاد انتخاباتی قالیباف با وجود شعارهای ضد استکباری که می دهند، الگو برداری دقیقی از کمپین های نمایشی غربی داشته اند و همچون بخش بندی آمریکایی در جنبش ۹۹ درصدی ها، جامعه ایران را به ۹۶ درصدی ها و ۴ درصدی ها تقسیم کرده استو قصد دارد روش های این سریال امریکایی را مو به مو در ایران پیاده کند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا