قنبری: آقایان ایجاد محدودیت را در دستور کار دارند

عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری با اشاره به وعده های اخیر ابراهیم رییسی درباره کنترل کامل شبکه های مجازی و اینترنت و همچنین اسلامی کردن دانشگاه ها، گفت: چنین صحبت های نشان دهنده نوع نگاه ایشان به مقوله فرهنگ و آزادی بیان و اندیشه است. اینکه آقای رییسی به رغم تمام محدودیت هایی که در خصوص شبکه های مجازی و اینترنت مطرح است باز هم بر این مساله تاکید می کند ، بیان کننده آن است که نگرانی حسن روحانی و دیگر صاحب نظران نسبت به حضور ابراهیم رییسی و افرادی مثل او در نهاد ریاست جمهوری بی دلیل نیست.

به گزارش اعتماد نو ، داریوش قنبری در گفت و گو با سحر، پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر روحانی، ضمن اشاره به سخنان اخیر ابراهیم رییسی در رادیو معارف و تاکید درباره اسلامی کردن دانشگاه ها و کنترل کامل شکبه های مجازی و اینترنت، گفت: این موضوع مورد تاکید آقای رییسی از چند بعد قابل بحث است. اول آنکه دانشگاه های ما از مدت ها پیش و خیلی قبل تر اسلامی بوده اند و اینکه دوباره  رییسی این مساله را مطرح می کنند چند معنا دارد که یا دانشگاه های کشور ما اسلامی نیستند و یا  رییسی معنای دیگری از اسلام و دانشگاه اسلامی برای خود تعبیر کرده است.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علاوه بر این صحبت های جالبی رییسی درباره کنترل کامل شبکه های مجازی و اینترنت مطرح کرده است که چنین صحبت های نشان دهنده نوع نگاه او به مقوله فرهنگ و آزادی بیان و اندیشه است.

به مجلس خواهم آمد/برخی حقایق را برای مردم بازگو خواهم کرد
هم اکنون بخوانید

این عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری خاطرنشان کرد: بیان این وعده ها و اهداف دقیقا نشان می دهد که آقایان ایجاد محدودیت را در دستورکار و اعتماد نو به نقل از برنامه های اصلی دولت خود قرار داده اند. آن هم در حالی که همین افراد در مناظره های انتخاباتی و در مقابل حسن روحانی صحبت از آزادی بیان و اندیشه صحبت کرده و دولت یازدهم را به نقد ناپذیری متهم می کنند.

وی با بیان اینکه هشدار آقای روحانی و صاحب نظران در ضرورت حمایت از دولت یازدهم به هیچ عنوان رقیب هراسی نیست، خاطرنشان کرد: برخی آقایان انتقاد می کردند که چرا حامیان دولت با تاکتیک رقیب هراسی برای خود رای جمع آوری می کنند در حالی که اصلا چنین مساله ای صحت ندارد. کافی است مردم به سخنان و وعده های انتخاباتی نامزدهای جریان اصولگرا همچون اسلامی کردن دانشگاه ها و کنترل کامل اینترنت و شبکه های مجازی که  رییسی مطرح کرده است توجه کنند. این صحبت ها و وعده ها اصلا نیازی به رقیب هراسی ندارد و مردم می توانند خودشان قضاوت کنند.

-اگر آرای خاکستری نباشد فرصتی برای جبران نخواهدبود

قنبری با اشاره به ضرورت فعال سازی آرای خاموش در آستانه انتخابات، گفت: همه باید به پای صندوق های رای رفته و این زنگ خطری که پیش روی جامعه و ملت است را درک کنند. چراکه در صورت عدم حضور مشارکتی به نتایجی خواهیم رسید که قطعا به نفع ملت و نظام نخواهد بود.

وی افزود:اگر کوچکترین بی تفاوتی نسبت به این مساله باشد ، قطعا زمانی برای جبران اتفاقات نخواهد بود و کشور مجددا دچار مشکلات و آسیب هایی همچون دولت های نهم و دهم خواهد شد که دولتی همچون دولت حسن روحانی به مدت چهار سال تمام وقت و توان خود را هزینه آوار برداری آن دوران کرد که البته هنوز راه زیادی برای جبران تمامی آن مشکلات پیش روی ماست.

افزایش یارانه نقدی، حامل‌های انرژی را گران می‌کند
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 5 =

دکمه بازگشت به بالا