سو استفاده از امکانات شهرداری در انتخابات را پیگیری می کنیم

فاطمه ذوالقدر، عضو فراکسیون  زنان مجلس  سوءاستفاده از تبلیغات محیطی شهری به منظور انتخابات ریاست را خلاف قانون دانست و گفت: استفاده از فضاهای تبلیغاتی باید برای همه نامزدهای انتخاباتی به صورت یکسان باشد و مخصوصا در تبلیغات محیطی نباید نامزدی به علت در دست داشتن فضاهای شهری از آن سوء استفاده کند.

به گزارش اعتماد نو، او در گفت و گو با سحر – پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی-  با تاکید بر اینکه سوءاستفاده از امکانات شهرداری به  نفع یک کاندیدا در انتخابات برخلاف قانون است و لازم است که با آن برخورد شود افزود: همراه با جمعی از نمایندگان مجلس این موضوع را  حتما از مجاری قانونی پیگیری خواهیم کرد.

-دولت یازدهم برای زنان دغدغه دارد

 

این نماینده مجلس در ادامه، مهم ترین محورهای فعالیت دولت یازدهم در حوزه زنان را برشمرد و اضافه کرد: دولت یازدهم تا جایی که می توانست از توانایی های زنان استفاده کرد و در این زمینه دغدغه دارد. چنان که  در این دوره شاهد شکوفایی زنان در پست های کلیدی مثل ریاست سازمان محیط زیست، سازمان میراث فرهنگی و حتی مدت کوتاهی سخنگوی وزارت خارجه بوده ایم.

 

به گفته ذوالقدر در واقع رییس جمهور در این چهار سال نشان داد که به استفاده از زنان در بدنه دولت تمایل زیادی دارند و در سازمان های تحت نظر زنان در این دولت اتفاق های نادری چون تصویب لایحه هوای پاک در سازمان محیط زیست، رشد گردشگران خارجی افتاده است.

وی در ادامه با اشاره به رفع تبعیض های جنسیتی در دولت یازدهم افزود: همچنین گام مهم دیگر دولت در این زمینه تلاش برای رفع تبعیض جنسیتی در استخدام ادارات است و در این زمینه گام های مثبتی هم برداشتند. همان طور که در مراسم تجلیل از قهرمانان المپیک و پاراالمپیک گفتند آن زمان که زنان در خانه می ماندند ، گذشته است و زمان این است که به اجتماع بیایند و فعالیت کنند و به حق هم به این حرفشان عمل کردند.

پاسخ محکم روحانی به ترامپ
هم اکنون بخوانید

او با بیان اینکه دولت یازدهم در مقام حمایت از زنان آسیب پذیر پررنگ ظاهر شده  به لایحه امنیت زنان که آماده تقدیم به مجلس است اشاره کرد و ادامه داد: یکی از مهم ترین محورهای مربوط به زنان حمایت از زنان آسیب دیده است که در این دولت به آن نگاه ویژه ای شد. در همین مورد لایحه امنیت زنان با تلاش مولاوردی آماده تحویل است و به زودی به مجلس تقدیم خواهد شد.

نماینده تهران افزود: علاوه بر این و خارج از این لایحه هم دولت در برابر زنان آسیب دیده در مقام حمایتی ظاهر شد و برای زنان سرپرست خانوار، بد سرپرست و آسیب دیده با قدرت تلاش کرد. همچنین در بودجه سال ۹۶ برای سازمان های حمایتی در این زمینه بودجه قابل توجهی در نظر گرفته شده که در این چندسال بی سابقه بوده است.

وی در ادامه سهم زیادی از پیشرفت زنان در زمینه ورزش را نیز در اثر نگاه ویژه دولت دانسته و اضافه کرد: محور بعدی در ارتباط با مسئله زنان توجه به ورزش بانوان است که از طرف وزرات ورزش و جوانان تمهیدات ویژه ای برای زنان در نظر گرفته شد. در همین راستا به صورت خاص مشکل حجاب زنان بسکتبالیست حل شد و می توانند در بازی های جهانی حضور پیدا کنند.

-۷ دلیل ذوالقدر برای رای دادن به روحانی

ذوالقدر با تاکید بر اینکه به روحانی رای می دهم چون با مذاکرات برجام سایه جنگ که پیش از این روی کشور افتاده بود را برداشت،گفت: یکی دیگر از دلایل رای دادن به روحانی بدون شک تک رقمی شدن نرخ تورم است. علاوه بر این کاهش ایران هراسی و برداشته شدن تحریم ها که به برکت برجام اتفاق افتاده است یکی از مهم ترین دلایلی است که ثابت می کند ادامه این دولت به نفع مردم است.

توضیحات مازنی درباره پیگیری نامه‌اش به وزیر کشور در خصوص اعتراضات اخیر
هم اکنون بخوانید

وی افزود:علاوه بر این در این دولت شاهد سوخت گیری هواپیماها و بیمه شدن کشتی ها بودیم. همچنین طرح تحول سلامت که به نفع اقشار محروم جامعه اعتماد نو به نقل از برنامه ریزی شده به مرحله اجرا رسیده است.

او همچنین همه افراد جامعه را به مشارکت فعال در انتخابات دعوت کرد و گفت: از مردم کشورم خواهشمندم به دقت به اعتماد نو به نقل از برنامه های نامزدهای انتخاباتی برای دولت دوازدهم توجه کنند و از بین آن ها، کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب کنند. در واقع قدرت نظام جمهوری اسلامی بر پایه رای مردم است. تجربه به ما ثابت کرده است که قهر کردن از صندوق های رای نتایج مطلوبی برای مردم به همراه ندارد. رای حق االناس است و هر فرد باید از آن به سهم خودش صیانت کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا