برخی می خواهند هرجایی که مخالف سلیقه‌شان باشد سانسور و فیلتر شود

معاون تبلیغات و اطلاعات رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی گفت: در ماجرای واتس اپ، من و ٦وزیر دیگر که عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه بودیم، مجبور شدیم به دادستانی برویم تا جلوی فیلترشدن آن را بگیریم.

به گزارش اعتماد نو به نقل از سحر، پایگاه اطلاع رسانی ستاد خبری دکتر حسن روحانی، علی جنتی در همایش یاران روحانی در فضای مجازی گفت: ما بعد از ٣٨سال دو جریان فکری داریم که یکی معتقد به آزادی های سیاسی فرهنگی و دیگری، معتقد به سانسور اطلاعات و دولتی کردن است.

وی ادامه داد: در وزارت خانه جریانی برای سانسور کتاب ها حضور داشت و من با تلنباری از کتاب های سانسور شده و توقیف شده رو به رو بودم. اما ما در حوزه تئاتر، فیلم، موسیقی و مطبوعات به دنبال ازادی در چهار چوب قانون بودیم و توقیف کردن را اخرین راه برای هر نشریه ای می دانستیم. به همین دلیل اصول نظام رسانه ای به دولت ارائه شد تا جلو برخورد های سلیقه ای گرفته شود.

وی با اشاره به عملکرد دولت در حوزه اقتصاد گفت: در اقتصاد احمدی نژاد ٨٩٠هزار نفر نیرو به دولت اضافه کرد و باعث بزرگ تر شدن آن و مشکلات بودجه ای شد.

وی به افزایش پهنای باند در دو دولت اشاره کرد و گفت: عده ای مخالف سخت افزایش پهنای باند در کشور بودند اما علیرغم این فشارها این افزایش صورت گرفت. برخی می خواهند هرجایی که مخالف سلیقه‌شان باشد، سانسور و فیلتر شود. در ماجرای واتس اپ من و ٦وزیر دیگر که عضو کمیته مصادیق مجرمانه بودیم، مجبور شدیم به دادستانی برویم تا جلوی فیلترشدن آن را بگیریم.

امضای قرارداد تخصیص دوهزار واگن به شبکه مترو
هم اکنون بخوانید

جنتی ادامه داد: ما به خوبی از اهمیت فضای مجازی در انتخابات اطلاع داریم البته اصولگرایان درباره تاثیرگذاری آن اطلاعی نداشتند بنابراین در سال ٩٤ همه کاندیداهای آنها کنار رفتند. از همان سال آن ها هم در فضای مجازی فعال شدند.

جنتی ضمن توصیه مطالعه قانون مطبوعات گفت: طبق قانون مطبوعات، حرمت افراد باید حفظ شود. همه ما به این نتیجه رسیدیم که روحانی بهترین گزینه است و ما هم ستاد دولت نیستیم بلکه ستاد روحانی هستیم. ما معتقدیم مجموعه فعالیت های روحانی در  ٣٨سال باید به مردم گفته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا