نتیجه تقدس گرایی خانه نشینی یازده روزه بود

سیدرضا اکرمی ، رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت : در گذشته مواردی از ظاهرگرایی و تقدس نمایی داشتیم و نتیجه آن را هم دیدیم. مثلا  شخصی که در گذشته در صحن سازمان ملل، شعار اللهم عجل لولیک الفرج سر می داد، به محض قدم گذاشتن به تهران، خانه نشینی ۱۱ روزه را پیشه کرد.

به گزارش اعتماد نو، عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت و گو با سحر – پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی – با اشاره به اشاعه برخی تقدس گرایی ها در آستانه انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد : امروز متاسفانه شاهد این هستیم که انتخابات برای برخی از نامزدها و هواداران شان به بازار مکاره تبدیل شده است.

وی افزود : این که امروز برای تقدس نمایی برخی، اعتقادات مذهبی مردم چون امام هشتم (ع) و حضرت ابراهیم (ع) مستمسک قرار می گیرد، امر قبیحی است که باید به آن توجه داشته باشیم. به نظرم علت این مسئله این است که ما متاسفانه در ساز و کار و مناسبات انتخاباتی، توجهی به امر واجب تحزب و معرفی و رشد کاندیداها در چارچوب های حزبی نداریم و به طور طبیعی، برخی کاندیداها به طور فصلی وارد فضای انتخابات شده و متاسفانه شاهد چنین مسائلی هستیم.

مشاور عالی وزیر کشور همچنین ضمن انتقاد از طرح برخی مباحث در آستانه انتخابات یادآور شد : متاسفانه امروز برخی آقایان در کنار اینکه طرح جامع و قابل قبولی بر اساس منطق برای اداره کشور ارائه نمی دهند، تنها به دنبال یافتن نقاط ضعف برای هجمه هستند. با این همه باید گفت که امروز شرایط از سال ۹۲ نیز به مراتب بهتر و مساعدتر است و  من معتقدم که روحانی می تواند با تشریح همه جانبه خدمات دولت یازدهم در عرصه های مختلف، اریکه اداراه کشور در دوره دوازدهم ریاست جمهوری را از سوی مردم بر عهده بگیرد .

پیام تسلیت کمال خرازی در پی درگذشت حجت‌الاسلام اژه‌ای
هم اکنون بخوانید

وی ادامه داد : امروز خدمات خوبی را از سوی دولت یازدهم در کشور شاهد هستیم که شایسته تقدیر است . ثبات ملموس، امنیت همه جانبه، کاهش تورم افسارگسیخته گذشته، طرح بزرگ نظام تحول سلامت ، اتفاقات بزرگ و مثبتی است که متاسفانه برخی آن را نمی بینند و تنها در صدد مچ گیری هستند و البته که راه به جایی نخواهند برد و با مچ گیری نمی شود کشور را اداره کرد. به هر حال اصل انصاف و وجدان ایجاب می کند که نیمه پرتر لیوان را ببینیم و متاسفانه برخی تنها بر نیمه خالی اصرار دارند.

اکرمی با تاکید مجدد بر تقبیح ظاهرگرایی و تقدس نمایی خاطرنشان کرد : به نظر من تمام اشکالات امروز ما در ظاهرگرایی است و از سوی برخی به عمل توجه نمی شود . ما در گذشته مواردی از ظاهرگرایی و تقدس نمایی داشتیم و نتیجه آن هم بر کسی پوشیده نیست.به هر حال ما در اسلام هم شعار داریم و هم عمل و معتقدم که باید به هر دو فریضه به شکل جدی عمل کنیم.

عضو جامعه روحانیت مبارز همچنین با انتقاد از برخی شعارها و وعده های نجومی نیز افزود : دوستان متاسفانه با وعده های غیر منطقی و غیرکارشناسی در حوزه اقتصادی عوامفریبی کرده و راه نادرستی را پیش گرفته اند . این افراد باید برای مردم روشن کنند که برای تحقق این دعده ها که امروز مورد مخالفت تمام کارشناسان زبده اقتصادی است، چه منابعی را تعریف کرده اند و ساز و کار اجرای آن چه خواهد بود .

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد : به نظرم برخی از کاندیداها باید به جای وعده های نجومی، پاسخگوی عملکردشان در زمان مدیریت دستگاه ها باشند. به طور مثال به جای وعده های نجومی، زیبنده تر این است که شهرداری تهران، امروز پاسخگوی بدهی های کلانی که برجای گذاشته ، باشد.

گلایه‌های رییس‌جمهور امیدوار
هم اکنون بخوانید

وی ضمن اشاره به توقیف سایت کارانه و اصرار ستاد یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری بر ثبت نام افراد در این سامانه به صورت دستی و کاغذی یادآور شد : امری که منتج به توقیف این سایت شد، غیر قانونی بودن ساز و کار آن و تشویش اذهان عمومی بود که اصرار بر ادامه روند اجرایی آن بعد از توقیف و این بار به صورت دستی، مصداق بارز اصرار بر خلاف قانون بوده و  شایسته پیگیری است.

این عضو جامعه روحانیت مبارز در پایان ضمن اشاره به اعلام حمایت جامعه مذکور از یک کاندیدای ریاست جمهوری تصریح کرد : همانطور که در مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم اختلاف نظرهایی وجود دارد، این اختلاف نظرها و تضارب آرا در جامعه روحانیت مبارز نیز به چشم می خورد و از همین رو بنده، نه به عنوان عضو این تشکل روحانی، که به عنوان شخص سیدرضا اکرمی در انتخابات آتی شرکت خواهم کرد و رای من دکتر حسن روحانی است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − دو =

دکمه بازگشت به بالا