سو استفاده از مقدسات برای رای آوری خلاف شرع است

محمد اشرفی اصفهانی، فعال سیاسی اصلاح طلب گفت : طبق قانون تمامی مراکزی که فعالیت اقتصادی به شکل کلان دارند، موظف به پرداخت مالیات هستند و هیچ نهادی در این حوزه تافته جدابافته نیست.

به گزارش اعتماد نو، نماینده ادوار دوم و سوم مجلس در گفت و گو با سحر – پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی – با انتقاد از رواج برخی از شعارهای تقدس گرایانه در فضای انتخاباتی از سوی برخی کاندیداها و هواداران شان اظهار کرد : به نظر من چنین رفتارها و سواستفاده هایی از مقدسات و اعتقادات مذهبی مردم با هدف رای آوری و جلب نظر جامعه، هم خلاف شرع بوده و هم خلاف اخلاق تلقی می شود.

وی با طرح سوالی افزود : واقعا چرا برای هر هدف و غرض سیاسی از اعتقادات مذهبی مردم سو استفاده می شود و من معتقدم که دست های ناصالحی پشت پرده هستند. با این همه مردم هر چقدر این تعابیر و این سواستفاده های سیاسی را از اعتقادات شان بشنوند، با دید تنفر به راوی آن نگاه خواهند کرد و قطعا متوجه این امیال و اغراض سیاسی می شوند .

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه یادآور شد : مثل انسانی که در حال غرق شدن است و برای نجات خود به هر چیز چنگ می زند، برخی برای نجات شان به اعتقادات مردم استمساک می کنند . چنین ادبیاتی نیز مصداق دستمایه قرار دادن اعتقادات و باورهای مذهبی جامعه است و مردم این بی اخلاقی را از سوی کسانی که درحال غرق شدن هستند، به خوبی درک می کنند.

مسکو تحولات در انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا را دنبال می‌کند
هم اکنون بخوانید

اشرفی اصفهانی همچنین ضمن اشاره به لزوم پرداخت مالیات از سوی تمامی بنگاه های دارای فعالیت کلان اقتصادی تصریح کرد : طبق قانون تمامی مراکزی که فعالیت اقتصادی به شکل کلان دارند، موظف به پرداخت مالیات هستند و هیچ نهادی در این حوزه تافته جدابافته نیست. نهادهایی مانند آستان قدس که امروز عظیم ترین فعالیت های اقتصادی را دارند، بر مبنای اعتماد نو به نقل از برنامه ششم توسعه موظف به پرداخت مالیات هستند و کسانی که امروز با شور و هیجان در مقابل افکار عمومی دم از مالیات و ملزومات آن در اقتصاد کشور می زنند، باید به این مهم توجه جدی داشته باشند .

وی با تاکید بر لزوم حضور مردم در انتخابات عنوان کرد : امروز موج خوبی را از آگاهی مردم در جامعه شاهد هستیم و شخص حسن روحانی توانسته در دل مردم پایگاه خوبی را برای دولت تدبیر و امید ایجاد کند. امروز مردمی که هوادار امام، شهدا و شهدای محراب هستند، همه حامی روحانی بوده و امیدواریم که با تمدید روند توسعه کشور به دستان تدبیر و امید، شاهد رشد روزافزون ایران عزیز باشیم .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − دو =

دکمه بازگشت به بالا