هیچ دانشجویی در دولت تدبیر و امید دانشجوی ستاره دار نشد

حسین کاشفی ،صاحب نظر مسائل سیاسی عملکرد دولت را در بخش های مختلف مثبت ارزیابی کرد و آن را در حوزه سیاست داخلی و حمایت از حقوق شهروندی قابل تقدیر خواند.

به گزارش اعتماد نو، این چهره اصلاح طلب در گفت وگو با سحر -پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی -با تاکید بر اقداماتی که در این دولت و در رابطه با احزاب انجام شده است، گریزی هم به سرنوشت خانه احزاب در طی ۸ سال حضور دولت گذشته زد و گفت: دولت قبل به احزاب به عنوان مجموعه‌ای که حضورش از نیازهای کشور بوده و توسعه سیاسی بدون تشکل‌ها و نهادهای مدنی و احزاب قابل تحقق نیست، نگاه نمی کرد.

وی با تاکید بر توجه شخص حسن روحانی به فعالیت احزاب اظهار کرد: جالب است که یک دولت نگاهش به احزاب اینگونه بود که می‌گفت یک عده بروند حزب بازی کنند؟ و از همین رو کشور را بی نیاز از آن می دانست. اما دولت دیگر اینقدر نسبت به فعالیت مجدد آن تلاش کرد که به ثمر هم نشست.

کاشفی با بیان اینکه برخورد دولت گذشته با احزاب مخالف قانون اساسی بود، اظهار کرد: در اصل ۲۶ قانون اساسی ایران بحث تحزب مطرح شده و در فصل سوم آن هم به حقوق ملت اشاره  می‌شود که محقق شدن این حقوق جز از طریق احزاب ممکن نیست. هنوز یادمان نرفته که در دوره اصلاحات با چه زحماتی خانه احزاب تاسیس شده بود و در دوران احمدی نژاد به آسانی در آن را پلمپ کردند.

وی تاکید کرد: آن محل بدون برخورد قانونی که جزو وظایف دولت نیست پلمپ می‌شود و هرچقدر هم پیگیر شدیم پاسخی دریافت نکرده ایم. اما با آغاز بکار این دولت امکاناتی در اختیار خانه احزاب قرار گرفت و از ابتدا هم زمینه ای فراهم شد که خانه احزاب از سر گرفته شود.

«فشار به مردم» راهکار دولت برای جبران کسری ها ؟!
هم اکنون بخوانید

این فعال سیاسی با اشاره به حضور فعال خانه احزاب در این دولت یادآور شد: فعالیت احزاب در جهت توسعه کشور است و به وحدت و انسجام ملی بین نیروهای انقلاب کمک می کند تا در کنار هم در مسیر توسعه گام بردارند.

کاشفی در ادامه به فضای امنیتی که در دولت گذشته بر کشور و بخصوص دانشگاهها حاکم شده بود اشاره کرد و گفت: در دولت قبل شاهد بودیم که ایجاد فضای امنیتی چه تعداد زیادی از دانشجویان را ستاره دار کرده بود در حالیکه در این دولت اصلا نمی شنویم که دانشجویی ستاره دار شود.

وی با تاکید بر اینکه فضای کشور باید سیاسی باشد نه امنیتی تا همه احساس کنند کشور متعلق به خودشان است، تصریح کرد: کشوری در مسیر توسعه قرار می گیرد که مردم آن در امور کشورداری احساس بی‌مسئولیتی نکنند و این دولت است که می‌تواند آنها را ترغیب به شرکت و سهیم شدن در مشارکت سیاسی کند.

وی در پایان توسعه انجمن‌های اسلامی و تشکل‌های دانشجویی را از دستاوردهای برچیده شدن فضای امنیتی از جامعه دانشگاهی خواند و آن را غیرقابل مقایسه با دولت گذشته دانست.

او تاکید کرد:به روحانی رای می‌دهم تا مردم ایران بتوانند در امنیت و آرامش باشند و بجای اینکه دنبال بحران و ستیزه جویی بروند، از ایجاد صلح استقبال کنند. روحانی نه تنها به دنبال ایجاد جنگ و بحران نیست بلکه تهدیدات را تبدیل به فرصت می‌کند و صلح را برای کشور و منطقه به ارمغان می‌آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 12 =

دکمه بازگشت به بالا