حضور فعال مردم در انتخابات غیر از پیروزی آقای روحانی نخواهد بود

رسول منتجب نیا، قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت: زمانی مسئولان در جامعه تلاش می کنند فرهنگ اخلاق و سلامت و درستی بر جامعه حاکم شود و بداخلاقی و بی اخلاقی رواج پیدا نکند. این رسالت همه مسئولان است و تاثیر سخن و عملکرد مسئولان بر روی جامعه امری قطعی و اجتناب ناپذیر است اما زمانی است که آنها تلاش می کنند بر افکارعمومی به هر وسیله ای حاکم و غالب شوند و افکار جامعه را به هر قیمتی به خود جذب کنند.

به گزارش اعتماد نو به نقل از سحر -پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی – وی با اشاره به اینکه قطعا روش دوم روش پسندیده ای نیست که اصطلاحا به آن روش پوپولیستی و عوام فریبانه و اغفال مردم می گویند، ادامه داد: کسی که در سمت ریاست جمهوری و دومین شخصیت کشور است مسئولیت فرهنگ و فرهنگ سازی جامعه، دفاع و حراست از اخلاق و کرامت‌های انسانی را برعهده دارد به خصوص آقای روحانی که در زمانی این مسئولیت را بر عهده گرفت که فرهنگ بد اخلاقی توسط برخی از دولت مردان گذشته رواج یافته بود.

او با اشاره به اینکه یکی از اقدامات بزرگ آقای روحانی این بود که با بداخلاقی‌ها مقابله کرد و فرهنگ بی اخلاقی و ابتذال را ازبین برد، تصریح کرد: امروز دیگر صحبتی از آن تعابیر زشت دولت مردان گذشته وجود ندارد و همه با ادبیاتی فاخر و منطقی با مردم سخن می گویند پس ما باید جایگاه رئیس جمهور را بشناسیم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب یادآور شد: از آقای روحانی انتظار نیست که مانند برخی از کاندیداها حالت تهاجمی داشته باشد و بد اخلاقی کند. مردم آقای روحانی را به لحاظ کرامت و شخصیت پسندیدند و از او حمایت کردند و حمایت خواهند کرد. بدون شک برخی از کاندیداها و هوادارانشان بنا را بر تخریب آقای روحانی گذاشته اند و هدفشان این است که هم چهره ایشان را مخدوش کنند و هم عملکرد ایشان را ناکارآمد و ناقص جلوه دهند. اینجا باید کسانی باشند که از حریم دولت دفاع کنند و با زبان لین و با ادبیات مناسب پاسخ تخریب‌ها را بدهند.

منتجب نیا افزود: من از آقای جهانگیری تشکر می کنم که به خوبی این نقش را ایفا کرد و جلوی حرمت شکنی دولت و رئیس جمهور را توسط برخی از تخریب گران گرفت، البته نه او و نه سایر دوستان هرگز مرتکب بد اخلاقی نخواهند شد ولی با بد اخلاقی‌ها مقابله می کنند و حرف‌ها، تهمت‌ها، دروغ‌ها و تخریب‌ها را افشا خواهند کرد.

قائم مقام حزب اعتماد ملی در ادامه اظهار کرد: به عقیده من هنوز زود است و مطمئنم دست آقای جهانگیری و آقای روحانی بسیار پر است، متاسفانه بعضی از رقبای آقای روحانی آنقدر مشکل در کارنامه خود دارند که اگر بخشی از آنها بیان شود نه تنها چهره آنها برای مردم افشا خواهد شد و مردم آنها را بهتر خواهند شناخت بلکه در مجموع به زیان نظام است.

او ادامه داد: من هم از آقای روحانی و هم از آقای جهانگیری تقاضا می کنم که همه مسائل را افشا نکنند و آنچه که به نظام لطمه می زند در جلسات خصوصی با مقامات عالی نظام در میان بگذارند. بحث سواستفاده‌های مالی، اختلاس‌ها و کارهای خلافی که در برخی از نهادها و جمعیت‌های طرف مقابل انجام گرفته بالاتر از آن است که انسان بخواهد آن را بیان کند.

ایجاد آرامش سرلوحه فعالیت ستاد انتخاباتی دکتر روحانی
هم اکنون بخوانید

این فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: من از مردم شریف و بزرگوارمان تقاضا می کنم فریب اغفال گری‌ها، دروغ پردازی‌ها و تخریب‌های بعضی از رقبای آقای روحانی را نخورند البته که نخواهند خورد. مردم ما همواره طرفدار اخلاق و بزرگواری بوده اند و این خصوصیات را در آقای روحانی یافته اند و از آن پاسداری می کنند اما مراقب باشند که وعده‌های پوچ و غیر منطقی و بدون پشتوانه، عده ای را گمراه نکند.

وی با بیان اینکه یکی از افتخارات نظام و قانون اساسی ما تفکیک قوای سه گانه است، تصریح کرد: این اتفاق از جهتی مورد افتخار و مباهات است که هیچکدام از سه قوه حق ندارند در امور قوه دیگر دخالت کنند ولی از جهتی با تصوری که مردم از رئیس جمهور دارند، کار مشکل می شود.

منتجب نیا اضافه کرد: مردم تصور دارند رئیس جمهور همه اختیارات کشور را در دست دارد، هم می تواند زندانیان  و محصوران را آزاد کند، هم می تواند فضای سیاسی را باز کند درحالی که چنین نیست. مسئله بازداشت کردن و آزاد کردن و امور مربوط به زندان کاملا مربوط به قوه قضائیه است و ارتباطی با دولت ندارد. مسئله قضاوت، حکم درگیری و بازداشت و حتی حکم حصر و رفع آن ارتباطی با دولت و رئیس دولت ندارد.

او در ادامه یادآور شد: رئیس جمهور از آنجا که رئیس ملت و قوه مجریه است طبق اصل ۱۱۳ مسئول اجرای قانون اساسی است و می تواند هشدار دهد و با مقامات عالی نظام رایزنی کند اما اینکه رایزنی، تذکرها و هشدارهای او موثر باشد یا نباشد، جای شبهه دارد. مردم چون به اختیارات رئیس جمهور توجه ندارند، توقعات و انتظاراتی دارند که فراتر از اختیار او است. رئیس جمهور باید شفاف این مسئله را برای مردم بیان کند که او مسئول آزاد کردن زندانیان و رفع حصر نیست.

قائم مقام حزب اعتماد ملی با اشاره به اینکه درخصوص فضای باز سیاسی بخشی از مسئولیت‌ها بر عهده دولت است، تاکید کرد: در دولت آقای روحانی تا حد بسیار زیاد این فضا باز شده است، در هشت سال دولت نهم و دهم حتی یک بار ما را در دانشگاه‌ها برای سخنرانی دعوت نکردند و دانشگاه‌ها در بسط در اختیار یک جناح خاص بود و انجمن‌های اسلامی را که عصاره‌های دانشگاه‌ها بودند، منزوی کردند اما در زمان آقای روحانی فضای دانشگاه‌ها باز شد و ۱۶ آذر هرسال ما با سیل درخواست‌های دانشگاه‌های مختلف برای سخنرانی مواجه شدیم، همه اینها نشان از باز بودن فضا برای اصلاح طلبان، اصول گرایان و حتی کسانی که مخالف دولت هستند، می باشد.

وی با اشاره به اینکه یکی از افتخارات آقای روحانی این است که سطح تحمل دولت به حدی بالا رفته که منتقدان و مخالفان آزادانه می توانند انتقاد و حتی تخریب کنند، افزود: تخریب‌های این افراد حتی از جانب دولت پاسخ داده نمی شود که این از نظر من اشتباه است و باید جواب تخریب‌ها و شایعه پراکنی‌ها از طرف ستاد تبلیغات دولت داده شود اما به قدری دولت یازدهم حوصله و تحمل داشته که تریبون نماز جمعه، تریبون مجلس، رسانه‌های مکتوب و رسانه‌های مجازی سیل تخریب‌ها و اعتراض‌ها را نسبت به دولت روانه کردند اما دولت برآشفته نشده است.

منتجب نیا با اشاره به اینکه تنها زمانی که مردم می توانند در سرنوشت خود مستقیما دخالت کنند و تغییر و تحول ایجاد کنند زمان انتخابات و پای صندوق رای است، تاکید کرد: رای دادن مردم هم یک حق است و هم یک وظیفه، از آن جهت حق است که مردم ولی نعمت مسئولان و صاحب کشور هستند و حق دارند در انتخابات شرکت کنند و به کاندیدای مورد نظر خود رای دهند و از آن جهت وظیفه است که از نظر شرعی و میهن دوستی افراد باید در انتخابات دخالت کنند پس آحاد ملت موظف هستند از این حق خود استفاده کنند و به وظیفه خود عمل کنند و پای صندوق حاضر شوند.

کمک 270 میلیون تومانی رییس جمهوری به ستاد دیه
هم اکنون بخوانید

او یادآور شد: اگر افراد احساس بی تفاوتی کنند و پای صندوق‌ها خلوت باشد، انتخابات برگزار می شود و از صندوق فردی بیرون خواهد آمد اما آن فرد لزوما مطلوب مردم نخواهد بود، پس چه بهتر که خود مردم پای صندوق حضور گسترده و فعال داشته باشند که قطعا اگر مردم حضور فعال یابند غیر از آقای روحانی را انتخاب نخواهند کرد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب خطاب به کسانی که نسبت به دولت و حتی اصل نظام انتقاد دارند، افزود: آنها در کشوری به نام ایران زندگی می کنند که باید آن را بسازند و آینده آن را تامین و تضمین کنند و این کار جز از طریق رای دادن ممکن نیست. زمانی که هجوم مردم پای صندوق باشد، آن وقت است که اطمینان حاصل می شود منتخب، منتخب مردم است اما اگر خدای ناخواسته حضور کمرنگ باشد آن وقت آراء ، آراء سازمان یافته می شود. باید بپذیریم در این کشور افراد و گروه‌هایی هستند که سازمان رای تشکیل داده اند که ممکن است نظر آنها نظر مردم نباشد.

وی با بیان اینکه آقای روحانی دارای یک سری ویژگی‌های شخصیتی و یک سری ویژگی‌های مثبت در کارنامه دولت خود می باشد، اظهار کرد: از نظر شخصیتی او یک انسان وارسته و انقلابی است که قبل از پیروزی انقلاب در کنار مردم بوده و در مبارزه با رژیم شاه سهم موثری داشته است. زمانی که دولت ایشان روی کار آمد کشور ایران دچار بحران شده بود و با اقتصاد ورشکسته، فرهنگ ضربه خورده، سیاست داخلی مسدود و محدود، نارضایتی عمومی مردم، تشنج و التهاب سیاست خارجی و روابط بین الملل و سیل خرافه گرایی و توهمات و تخیلاتی که در جامعه توسط دولت مردان منتشر شده بود، مواجه شده بود.

منتجب نیا تاکید کرد: او توانست در ظرف چهار سال در بخش‌های مختلف توفیقات بزرگی را به دست آورد، کشور ایران به اوج افتخار و عزت خود دست یافت، سیاست مسدود حاکم بر کشور را باز کرد، رابطه ایران را با جهان به گونه ای تنظیم کرد که امروز با سرافرازی اعلام می کنیم که ایران یک قدرت بزرگ دنیا و منطقه است، برجام که خطر بسیار جدی برای کشور و ملت ما بود به سرانجام رساند، جلوی اختلاس‌ها را گرفت و با مفاسد برخورد کرد و با حقوق‌های نجومی که در همه دولت‌ها وجود داشت، مقابله کرد.

او در پایان سخنانش گفت: گرفتن دزد افتخار یک انسان است، آقای روحانی دزد را که در سال‌های متمادی دزدی می کرد کشف کرد و با او برخورد کرد. همه رقبا و جناح‌ها باید به این مرد افتخار کنند که شجاعانه ایستاد و با مفاسد برخورد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا