برای اولین بار در صنعت خودرو وارد رقابت جهانی شدیم

به گزارش اعتماد نو ، حجت الاسلام حسن روحانی در حاشیه افتتاح دو خط خودرو دنا پلاس و پژو ۲۰۰۸ در گروه صنعتی ایران خودرو در جمع پایگاه خبریان گفت: اساس پیشرفت در کشور ما در سایه تولید است. حتی مساله اشتغال هم در سایه تولید است. استقلال اقتصادی، خوداتکایی و خودکفایی کشور نیز بر پایه تولید ملی ما خواهد بود.

او با بیان اینکه امروز دو خط تولید خودرو رسما افتتاح و شروع به بهره‌برداری می‌کند، اظهار داشت: یکی دنا پلاس بود که در سالن قبل افتتاح شد و قطعات آن صد در صد ایرانی است. اینجا نیز سالن تولید خودرو پژو ۲۰۰۸ است که به صورت مشترک میان ایران و فرانسه و با سرمایه گذاری ۵۰ – ۵۰ تولید می‌شود.

رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه این برای اولین بار است که ایران در صنعت خودرو وارد رقابت جهانی می‌شود، تصریح کرد: ۳۰ درصد خودروهایی که در ایران تولید و مونتاژ نهایی می‌شود به دنیا صادر می‌شود. خودرویی که امروز در اختیار ایرانیان ما قرار می‌گیرد خودرویی است که یک ماه و نیم قبل در فرانسه به بازار آمده است.

روحانی افزود: ما در مساله خودروسازی وارد رقابت شدیم و این روز مبارکی برای صنعت خودرو، مهندسان، کارگران و کشور ما خواهد بود.

 

منبع:اعتماد نو به نقل از ایلنا

رییس جمهور: احساس امنیت قضایی گاهی تاثیرگذارتر از خود امنیت قضایی است
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

دکمه بازگشت به بالا