اروپا در حفظ و اجرای برجام مصمم و متحد است

به گزارش اعتماد نو ، خانم والستروم وزیرخارجه ضمن با اهمیت خواندن همکاری‌ها و تعاملات دو کشور در ابعاد و حوزه‌های مختلف، اعلام داشت اروپا برای حفظ و اجرای برجام مصمم و متحد می‌باشد.

سودر قائم مقام وزیرخارجه نیز با تاریخی خواندن دیدار سال گذشته آقای لوون نخست وزیر سوئد به کشورمان و تاکید بر اراده سیاسی کشور متبوعش برای گسترش روابط همه جانبه با ایران، اظهار داشت: اروپا در دفاع و اجرای برجام متحد است.

همچنین آقای استنستروم قائم مقام وزارت تجارت سفر نخست وزیر سوئد به ایران را یک تحول تاریخی خوانده که نشان از علاقمندی و تصمیم دولتمردان و شرکت‌های سوئدی برای تداوم و گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری با ایران دارد.

او تاکید کرد دولت سوئد در تلاش است راه‌حل‌هائی را برای رفع برخی موانع بانکی و مالی باقیمانده پیدا کند.

مجیدتخت روانچی در این ملاقات‌ها اعلام داشت خوشبختانه فضای مغتنمی به ویژه بعد از برجام برای  توسعه و تقویت همکاریها در زمینه‌های مختلف فراهم آمده و امیدواریم به یمن تلاش و پیگیری مشترک، اسناد امضا شده و تفاهمات بعمل آمده در سفر نخست وزیر سوئد به ایران به مرحله اجرا کامل برسند.

معاون اروپا امریکا وزارت خارجه برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی را مهم دانسته بر ضرورت رفع موانع باقیمانده در برقراری همکاریهای بانکی و مالی تاکید  کرد. از میان همکاری ها، مراودات دو کشور در زمینه زیست محیطی، مبارزه با آلودگی هوا، مدیریت آب، انرژی های تجدید پذیر، مدیریت پسماند و بازیافت زباله مورد تاکید است. دکتر روانچی گفت اروپا و ایران می توانند مکمل هم باشند و بایداین فرصت را غنیمت بشمارند.

برگزاری نشست امنیتی ویژه دولت بریتانیا درباره وضعیت نفت‌کش توقیف شده
هم اکنون بخوانید

طرفین در این ملاقاتها، ضمن تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات و بحرانهای منطقه ای، بر ضرورت تداوم رایزنی ها در حوزه های مختلف برای دستیابی به تفاهم، تعامل و همکاری بیشتر و قوی تر ناظر بر راه حلهای سیاسی و دیپلماتیک تاکید کردند.

معاون وزارت امور خارجه کشورمان در جریان این سفر با حضور در موسسه سیپری و سخنرانی در جمع تعدادی از نخبگان و رجال سیاسی سوئدی از جمله آقای هانس بلیکس رئیس اسبق آژانس بین المللی انرژی اتمی و آقای الیاسون معاون سابق دبیرکل سازمان ملل متحد تحت عنوان: ” ایران و اروپا بعد از برجام فرصتها و چالشها” به سوالات حضار پیرامون پاره ای از مسائل منطقه ای  و بین المللی‌ نیز پاسخ داد.

 

منبع:اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا